Mad World – Mobil MMORPG Oyunu Geliyor!

Mad world mobil mmorpg oyunu
Mad World: Çapraz Platform Destekli MMORPG

Mad World, mobil MMORPG oyun severlerin ilgisini çekecek ve 2019 yılı içerisinde çıkması beklenen, oyunculara çapraz platform desteği sağlamayı hedefleyen, kıyamet sonrası ( post-apocalyptic) evrende geçecek bir MMORPG oyunu.  Bu yıl bir biri ardına gelen RPG ve MMORPG türündeki mobil oyun haberleri dikkatinizi çekmiştir. Bunlara bir yenisi olarak Mad World eklendi. Mad World Jandisoft adında Kore merkezli bir şirket tarafından geliştiriliyor. Jandi, Kore dilinde kelime anlamı olarak “çimen” anlamına geliyor. Oyun firmanın geliştirdiği Jandi Engine adlı motor yardımıyla geliştiriliyor. Mad World 2017 Mart ayında Alphta test sürecine girmişti.

Çapraz Platform Destekli MMORPG Oyunu

Oyun HTML 5 kullanılarak geliştiriliyor. Bunun en büyük avantajı iste çapraz platfrom (cross platfrom) desteği olması. Bu demek oluyor ki Mad World aynı zamanda bir ücretsiz mobil MMORPG oyunu olacak. Oyunun geliştiricilerinin hedefi neredeyse her platfrom üzerinden, tarayıcı aracılığıyla erişilebilecek bir oyun ortaya koymak. Bu nedenle oyunu geliştirirken HTML 5 kullanmışlar. Yaptıkları testler sonucunda neredeyse her platformda (Windows Phone dahil) küçük optimizasyon ayarları yapıldıktan sonra oynanabilecek.

Mad World Özellikleri

Mad World mobil mmorpg oyunu
Mad World Oyun İçerisinden Görüntü

Mad Word aslında bize MMORPG deyince aklımıza gelen bütün özellikleri sağlayacak bir mobil MMORPG oyunu olacak. Buna ek olarak, oyun alışık olduğumuzdan daha hızlı bir savaş (combat) sistemi bizleri bekliyor. Diablo tarzında iki boyutlu grafiklere sahip olan Mad World el ile çizilmiş mekan ve karakter tasarımlarıyla göz kamaştırıyor. Cthulhu ve diğer mitolojilerden etkilenerek oluşturulmuş yaratıklar bizleri bekliyor.

Sınıf (Class) sistemi bulunmayan Mad World, kullanılan silah üzerinden yola çıkarak bir savaş sistemi üzerine kurulu. Kendimizi sıradan diyaloglar ve basit oyun için görevlerin dışına çıkarak, detaylı bir hikaye örgüsünün içinde bulacağız. Oyunun şuana kadar geliştirilen özellikleri ise şu şekilde karşımıza çıkıyor:

  • Çapraz Platform Destekli MMORPG (Tarayıcı içeren Platformlar; Demek oluyor ki Mad World aynı zamanda bir mobil MMORPG oyunu.

  • Klasik MMORPG Elementleri

  • Eşşis, el ile çizilmiş mekan ve karakter tasarımları, şık karakter animasyonları

  • PVP Savaş Arena Modları

  • Grotesk Yaratıklar

  • Sınıf ayrımı olmayan, silah üzerine dayalı bir savaş (combat) sistemi

  • Devasa Boss Raidleri (Baskınları)Detaylı Bir Hikaye Örgüsü

Mad World Ne Zaman Çıkacak?

Mobil MMORPG oyunu Mad World (aynı zamanda bütün tarayıcı erişimi olan platformlardan oynanabilecek) hala geliştirilme aşamasında olduğundan kesin bir çıkış tarihi yok. Ancak çapraz platfrom testlerinin olumlu sonuçlar verdiğinden oyunun 2019 yılı içerisinde çıkması bekleniyor. Siz de mobil MMORPG oyunlarını seviyorsanız Mad World’e mutlaka bir şans vermelisiniz. Oyunun resmi fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz. En iyi ve en güncel mobil oyun haberleri için Mobidictum’u takip edin!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler