Mario Kart Tour, Nintendo Tarihine Geçti

Mario Kart Tour ilk haftasındaki indirme sayısıyla Nintendo tarihine geçti. Sadece ilk haftasında 90 milyondan fazla oyuncu tarafından indirilen yapım, bu istatistiğiyle ilk haftasında en çok indirilen Nintendo oyunu olmayı başardı. Sensor Tower verilerine göre, Mario Kart Tour ilk haftasında yakaladığı indirme sayıları bakımından kendisine en yakın oyundan 6 kat önde.

Mario Oyunları Zirvede

Mario oyunları şüphesiz ki Nintendo’nun en çok dikkat çeken yapımları arasında yer alıyor. Bu anlamda ilk haftasında en çok indirilen yapımlar listesinin ilk üç sırasında iki adet Mario ismi görüyoruz.

Nintendo tarihinde bu alanda Mario Kart Tour’un ardından Animal Crossing: Pocket Camp geliyor. Bu yapım ilk haftasında 14,3 milyon oyuncu tarafından indirilmişti. Ayrıca Nintendo’nun ilk haftasında gövde gösterisi yapan oyunları arasında üçüncü sırada Super Mario Run bulunuyor. O da ilk haftasında 13 milyon indirme almıştı.

Nintendo’nun, ilk haftasında en çok indirilen oyunları şöyle:

İlk Hafta Gelirlerinde Durum Nasıl?

Oyuncu harcamalarındaysa Mario Kart Tour’u zirvede göremiyoruz. İlk haftasında oyuncu harcamalarından 12,7 milyon dolar gelir elde eden bu yapım, bu istatistiklerde üçüncü sırada yer alıyor. Nintendo’nun ilk haftasında oyuncu harcamalarından en çok gelir elde eden ikinci oyuncu 16,1 milyon ile Super Mario Run olurken, bu alanda zirveyi 28,2 milyon dolar ile Fire Emblem Heros alıyor.

Mobil Oyun Dünyası Büyüyor

Mobil oyun dünyasında rekorların ardı arkası kesilmiyor. Son dönemde devasa bir büyümenin içine giren bu sektörde yakın dönemde Call of Duty Mobile‘ın da henüz ilk haftasında 100 milyonluk indirme sayılarını geçtiğini görmüştük. Mobil oyun dünyasından son gelişmeler ve istatistikler için Mobidictum’u takip etmeye devam edin.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler