Microsoft Mixer Uygulaması İle Twitch’e Rakip Oldu!

Microsoft Mixer

Oyun yayıncılığı konusunda en ön planda yer alan  Twitch’e rakip olarak Microsoft’un tarafından yayınlanan Mixer, resmi sürümün çıkışı ile arayüzünü tamamen değiştirdi.

Microsoft Mixer

Twitch, günden güne büyümeye devam eden oyun sektörünün en bilinen canlı yayın platformu olarak hayatına devam ediyor. Ancak rakipsiz değil. Microsoft Mixer uygulaması Twitch ‘i son günlerde ciddi şekilde rahatsız ediyor. Microsoft’un gücünü kullanarak rakip olarak çıkardığı Mixer ise hala çok büyük bir popülarite kazanmamış olsa da geliştirilmeye ve yayılmaya devam ediyor.

Microsoft Mixer resmi sürümü ile karşımızda!

Kısa bir süre önce beta olarak geliştirilmeye başlayan platform, artık resmi sürümü ile karşımızda. Yeni, sade ve kullanışlı bir arayüze sahip canlı yayın uygulaması telefon, tablet ve PC üzerinden kullanılabiliyor.  Microsoft Mixer, oldukça kullanışlı bir arama özelliğine de sahip. Aradığınız içeriği kolayca bulabiliyorsunuz. Trendler, Takip Edilenler ve Profil olarak üç bölüme ayrılan kullanıcı arayüzü üzerinden trendleri takip edebilir, takip ettiğiniz yayıncıların oynadıkları oyunları izleyebilir ve profilinizi düzenleyebilirsiniz.

Microsoft Mixer

Stream ayarları da oldukça basit ve kolay hale getirilen Microsoft Mixer, aynı zamanda popüler olan oyunları da göstererek yayıncılara yön vermek amacında.  Microsoft  uygulamanın kodlamasını da düzenli olarak geliştirilerek, performans ve kararlılık noktasında uygulamanın gelişmeye devam edeceğini belirtiyor.

Mixer, XBOX dahil pek çok platform için yayında!

Uygulamaya Android için buradan , iOS için buradan erişebilirsiniz. Xbox ve PC sürümleri de bulunan Microsoft Mixer canlı yayın konusunda oyun sektörüne yeni bir soluk getirmiş. Youtube Gaming ve Twitch için şimdiden ciddi bir alternatif hale gelmiş durumda olan Mixer’e  Xbox,  PC, iOS, Android, Amazon Kindle, AppleTV, ve Google Chromecast uygulamalarının yanı sıra türevleri gibi herhangi internet tarayıcı üzerinden erişmek mümkün. 

Mobidictum’u sosyal medyada, FacebookTwitter, ve Youtube üzerinden takip etmeyi unutmayınız. 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler