Skillz Mesajlaşma Özelliğini Açıkladı

skillz

Elektronik sporların mobil dünyaya açılan kapılarından Skillz, daha efektif bir turnuva sistemi için chat sistemini aktif etti. Çapraz iletişim platformu olarak tanıtılan bu gelişme ile Skillz üzerinden mesajlaşmalar yapılabilecek. Android ve iOS üzerinde günde ortalama 150 bin karşılaşmayı bünyesinde barındıran bu uygulama, mobil espor açısından oldukça önemli bir konumda bulunuyor.

Bünyesinde barındırdığı yaklaşık 12 milyonluk oyuncu havuzunun birbirleriyle mesajlaşma imkanına eriştiği ve bu mesajlaşmaları bir grup çerçevesinde de yapabileceği bu yeni gelişme, mobil dünyadaki oyuncuları birbirine bağlayan bir köprü olarak nitelendiriliyor. esportsearnings.com’a göre 2015 yılında 80 milyar dolarlık dev espor ödüllerinin %20’sinin altında Skillz’in imzası bulunuyor.

Espor arenasının da nabzını tuttuğu bilinen Skillz, sektörün gücünün hafife alınmaması gerektiğinin farkında. MLB, NBA ve NFL takımlarının büyük ilgisini çeken espor pazarı son dönemde de bu alanlardan birçok girişimciye ev sahipliği yaptı. Dallas Mavericks‘in sahibi Mark Cuban günlük fantezi spor sitesi Unikrn‘e yatırım yaparken; Skillz tarafından yapılan açıklamaya göre aralarında New England Patriots, Milwaukee Bucks ve New York Mets‘in sahiplerinin de bulunduğu bir fonda $15,000,000 toplanmış.

Mobil Esporda Birleştirici Güç: Skillz

Mobil oyun sektörü her ne kadar gelişiyor olsa da bu sektörün rekabet arenasına aktarılması ve bu yapılırken eşit şartların sağlanabilmesi son derece önemli bir konuydu. Bu alanda önemli adımlar attığı görülen Skillz de mobil platformda rekabetçi kitleleri karşı karşıya getirmek için kolları sıvadı. 180’den fazla ülkede 70 milyondan fazla espor organizasyonu yapan bu firma, adil ve eğlenceli espor ortamı için her geçen gün biraz daha ileri gidiyor diyebiliriz.

1100’den fazla oyun stüdyosu, Skillz Tournament Management System‘ı kullanıyor ve her ay oyunculara 2 milyon dolar gibi bir ekonomi dağıtılmış oluyor. Bir diğer yandan oyun geliştiricilerine destekleriyle de bilinen bu oluşum, şimdiye kadar toplamda 28 milyon doların üzerinde fon sağlamış durumda. 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts