iOS Özel Oyunu “Monument Valley 2” App Store’da!

Monument valley 2

Monument Valley 2 AppStore’da yerini aldı!

Apple’ın yeni donanım ve yazılım çıkarttığı gün içerisinde, şirket şuan AppStore‘da 4.99$ olan iOS’a özel (exclusive) oyunu  Monument Valley 2 nin çıkışını duyurdu. Ustwo Games tarafından çıkartılan Monument Valley 2, 2014’ün popüler oyunu Monument Valley’nin devamı niteliğindedir. Monument Valley 1, oyunculara prensesi kontrol ettirerek gittikçe zorlaşan optik ilüzyon labirentlerinde hedefe ulaştırmayla görevlendirmişti.

Monument valley 2

Geliştiricilere göre, Monument Valley 2, “hayalgücü ve orta zorlukta bulmacalarıyla dolu” yeni seviyelerle atasının izinden gidiyor ama bu sefer, oyuncular oyunun bulmacalarında adı “Ro” olan bir anneye ve çocuğunu yönlendiriyor. Ustwo Games orjinal oyun bilgisi, oyundan zevk almak için gerekli değildir ama iki oyun da aynı evrende ayarlanmış.

Ustwo Games stüdyo başkanı Dan Gray “Monument Valley oyununa dönmek için müthiş bir sebep bulmak istedik ve annenin hikayesini sadece bir ebeveyn olarak değil, bu dünyanın yaratıcısı olan bir annenin hikayesini anlatmak zorunda kaldığımızı hissettik. Takım için endüstrinin en yetenekli insanlarını işe almak için 2 yıl harcadık. Oyun fanlarının beklentilerini karşılayacak oyunu göstemeye heyecanlıyız.” dedi.

Oyunun önemli özellikleri:

Bağımsız bir macera – Monument Valley evreninden tamamen yeni bir hikaye. Monument Valley 2 ‘den eğlenebilmek için önceki oyun Monument Valley ‘i oynamak zorunda değilsiniz.

Bireysel üretilmiş bulmacalar – Karakterler arası dinamik değişimi keşfetmek için yeni etkileşim tarzını kullanarak hayalgücüyle ve düşündüren bulmacalarla dolu güzel seviyelerle eğlenin,

Modern görseller – Herbiri çarpıcı geometrik yapılara çevrilmiş mimari stillerden, artistik hareketlerden ve kişisel etkilerin karışımından esinlenerek yapılmış sanatsal çalışmalar.

Harika müzik – Kendinizi, Ro ve çocuğunun yolculuğundaki her adıma mükemmel şekilde uyarlanmış benzersiz bir melodik ses atmosferine bırakın.

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=tW2KUxyq8Vg” fs=”1″ hd=”1″]

Monument Valley 2, 4.99$ ‘a iOS cihazlar için AppStore ‘dan indirilebilirsiniz.

Total
0
Shares
1 Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler