Netflix Yeni Bir Abonelik Seçeneğini Test Ediyor

Netflix'in yeni Ultra planı
Netflix’in yeni Ultra planı

Netflix HDR Teknolojisini Ek Paket Olarak Sunacak

Yaklaşık 3-4 yıldır Türkiye’de hayatımıza oldukça işleyen Netflix, kendi özel yapımları ve halkla ilişkiler çalışmaları ile gündemde görmeye alıştığımız isimler arasına girdi. Bright ve La casa de papel için yapılan yerel çalışmalar ile gönlümüzü kazanmıştı. dün ortaya çıkan bir bilgiye göre ise Ultra isimli yeni bir plan türünü sisteme ekleniyor.

TuttoAndroid’e göre, yeni plan Netflix’in mevcut fiyatlandırmasına göre 16,99 € (ve ABD’de 16,99 dolar, Türkiye’de ise 47,99 TL) olacak bu planın öne çıkan en büyük özelliği, kullanıcılarına HDR(High Dynamic Range) kalitesini sunması oluyor. Bu yeni plan şu an anda bulunan en yüksek plan olan Özel’den yaklaşık 8 lira daha pahalı görünüyor. 

İlginizi Çekebilir: Netflix 100 Milyar Dolarlık Değere Ulaştı

Netflix'in yeni Ultra planı
Netflix’in yeni Ultra planı

Türkiye ve Almanya’da Plan Değişikliği

Bu gelişmenin ardından bazı ülkelerin plan sayfalarına baktığımızda Özel (Premium) plan türünün değişime uğradığını görüyoruz. Ülkemizin de aralarında bulunduğu bu bölgelerde Premium plan türünün aynı anda kullanılabilen ekran sayısının 4’ten 2 düştüğünü  görebiliyoruz. 

İtalya’daki duruma baktığımızda ise orada yer alan Ultra planı sadece HDR özelliğini aktif değiyor. Ayrıca diğer planlardan da bir eksiltme yapmıyor. Almanya’da ise durum fiyat haricinde ülkemizde ile aynı seviyede oluyor. 

Popüler dizi ve film platformu, Ultra planı testinin gerçek olduğunu CNET’e onayladı. Bir şirket sözcüsü, “Bu durumda, tüketicilerin Netflix’e nasıl değer verdiğini daha iyi anlamak için biraz farklı fiyat noktaları ve özellikler test ediyoruz.” dedi. Ayrıca başka bir temsilci ise bu planın test aşamasında olduğundan ve çıkışında şu anda olduğu gibi olmayacağından bahsetti. 

Şu anlık bir kesinliği bulunmayan paketler konusunu bizlere her zaman olduğu gibi kullanıcıların geri bildirimi ve zaman gösterecek.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler