Netmarble’a Yeni CEO!

Netmarble'a Yeni CEO!
Netmarble’a Yeni CEO!

Lineage 2’nin Geliştiricisi Netmarble, CEO’sunda Değişikliğe Gitti

Güney Kore merkezli oyun geliştiricisi Netmarble, Park Sean’ı yeni CEO’su olarak atadı. Daha önce Güney Kore merkezli mobil mesajlaşma servislerinden biri olan KakaoTalk’da ana strateji sorumlusu olarak görev yapıyordu. Yohap Haber Ajansı, Park’ın görevdeki şefi Kwon Young-sig ile dev firmanın operasyonlarının başında olacağını bildirdi. Birincisi şirketin stratejisini ve yatırımını ele alırken, ikincisi, mobil devin oyunlarını ön plana çıkaracak.

Geçtiğimiz günlerde 131,6 milyon dolar kazanan eski oyun şirketleri Kakao ve Güney Koreli şirketin yakın ilişkileri zaten var. Yatırımcı, finansman turunun başında, 46.9 milyon dolar katkıda bulunan Netmarble ve Tencent tarafından yönetildiğini bildirdi. Yatırımın geri kalan kısmı Premier Growth-M & A PEF ile birlikte geliştiriciler Actozsoft ve Bluepoint tarafından sağlandı. 

netmarble

Firma, Lineage 2 Revolution ile oldukça iyi bir başarı yakaladı

Netmarble geçtiğimiz günlerde, Lineage 2 Revolution oyunu gibi büyük başarılara imza atarak, 2017 yılına yönelik satışlarının 2,2 milyar dolara ulaştığını açıkladı. Güney Kore’nin en büyük oyun şirketlerinden biri için, özellikle şirketin o tarihte 12 milyar dolar değerinde olduğunu ilan eden ilk halka açılımının ardından, gayet iyi haber bir oldu.

Lineage 2 Revolution ile ilgili daha çok habere ulaşmak için buraya tıklayabilirisiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts