OnePlus 40000 Kişinin Bilgilerinin Çalındığını Doğruladı

OnePlus Bugün 40.000'den Fazla Müşterinin Bilgilerinin Korsanların Eline Geçtiğini Doğruladı
OnePlus Bugün 40.000’den Fazla Müşterinin Bilgilerinin Korsanların Eline Geçtiğini Doğruladı

OnePlus Bugün 40.000’den Fazla Müşterinin Bilgilerinin Korsanların Eline Geçtiğini Doğruladı

Geçtiğimiz günlerde sizlere bildirdiğimiz, OnePlus’ın ödeme sayfasını kullanan müşterilerin kredi kartı bilgilerinin çalınarak başka sahte işlemlerde kullanılması durumu biraz daha şekil alıyor. Akıllı telefon üreticisi, bu sabah online forum aracılığıyla, 40.000’den fazla müşterinin bilgisayar korsanların saldırılarına maruz kalabileceğini doğruladı. 

Şirketten bir sözcü, TechCrunch’a “Müşterilerimizin yalnızca küçük bir kısmı etkileniyor” dedi. OnePlus, kredi kartı numaralarını keşfetmek için tasarlanan zararlı bir kod şirketin ödeme sayfasına eklendikten sonra etkilenebileceğine inanılan kullanıcılara Phising e-postaları gönderdi.

Şirket, etkilenen sunucuyu karantinaya alıp yerine başka güvenlik önlemleri uygulayarak harekete geçildiğini de ekledi. 

Şirket web sayfasındaki kredi kartı ödemelerini devre dışı bıraktı

Müşteriler hesaplarında dolandırıcılıkla ilgili suçlamaları fark ettikten sonra şirket, birkaç gün önce kredi kartı işlemlerini devre dışı bıraktı. Ancak, bu durdurmadan etkilenmemiş olan Paypal üzerinden yapılan ödemeleri almaya devam etti. Sözü edilen zaman çizelgesinden önce girilmiş bir kart numarası kullanan müşteriler de, bunların hepsinden veya herhangi birinden etkilenmemiş gibi görünmekte. Kart ödemeleri halen sitede devre dışı bırakılmış durumda.

Uzun olmayan geçmişine ve bu dolandırıcılık saldırısına rağmen firma, kullanıcılar tarafından yalnız bırakılmadı. Ayrıca firma, taşıyıcı anlaşmalar yoluyla ABD’ye agresif bir giriş yapmak istiyor ve göründüğü üzere bu saldırıyı kendi gözünde fazla büyütmüyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler