Patlayan Nokia Telefon Can Aldı!

Nokia

Nokia 5233 Hindistan’da Can Aldı!

Şarjdayken patlayan Nokia marka telefon, Hindistan’da bir genç kızın ölümüne sebep oldu.

Hindistan’da yaşanan bir olay sonucu 18 yaşındaki Uma Oram, patlayan telefon yüzünden hayatını kaybetti. Telefon görüşmesi yaptığı sırada Nokia 5233 marka telefonu, konuşmanın ortasındayken şarj etmek için prize taktı ancak telefon şarj olurken birden patladı ve genç kızın ölümüne sebep oldu.

Yapılan açıklamada patlayan telefonun genç kızın eline, bacağına ve göğsüne zarar vererek ölümüne sebep oldu. Uma Oram, yaşadığı yerdeki yerel bir hastaneye kaldırıldı ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve genç kız hayatını kaybetti.

Nokia Patladı

2010’un başında piyasaya sunulan Nokia 5233, dokunmatik ve basınçlara karşı duyarlı direnç teknolojisini kullanan bir akıllı telefon. Hindistan’da halen 2,999 Rupi yani 180 TL gibi bir değer ile Amazon Hindistan’da satılmakta.

HMD Global, patlama ile ilgili yaptığı açıklamada patlayan bu modelin şu an ki markalarıyla hiçbir ilgisi olmadığını söyledi. Şirket artık telefon üretmediği ve eski modellerini artık desteklemediği için Uma Oram’ın ölümünden tam olarak kimin sorumlu tutulacağı henüz netleşmedi.

Soruşturma hala devam etmekle beraber Uma Oram’ın cansız bedeni Hindistan’ın Kheriakani (Harakani) bölgesinde otopsiden geçmekte.Nokia Patladı

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler