Peak Games ve Ryan Reynolds Arasında İş Birliği

Peak Games

Reklam Filmi Anlaşması Yapıldı

Merkezi İstanbul’da bulunan Türk teknoloji firması olan Peak Games, en yeni oyunu Toon Blast için reklam projesini uygulamaya başladı. ABD pazarında en çok gelir sağlayan ilk 10’da yer alan ToonBlast için Deadpool karakterine hayat veren ünlü oyuncu Ryan Reynolds ile bir reklam projesinde anlaşıldı.

Ödüllü reklam ajansı TBWA/Chiat/DAY L.A‘ın liderliğinde dokuz senaryo göz önüne alınarak 30’dan farklı versiyonu oluşturuldu. Yapım aşamasını MJZ‘nin ekibi üstlenirken yönetim aşamasını ünlü yönetmen Tom Kuntz üstlendi.

Peak Games Bu Alanda Bir İlki Gerçekleştirdi

Amerikan pazarının en fazla gelir getiren oyunlarda ilk 10’da kendisine yer bulan Toon Blast için yapılan reklam filmleri yayınlanmaya başladı. Yönetmenliğini Tom Kunts’un yaptığı seride ToonBlast’ı konu alan toplam 9 reklam filmi bulunuyor. Ömer İnönü’nün (Peak Games Strateji Editörü) yaptığı açıklamada reklam filmlerinin bu alanda ilk olduğunu söyledi.

Toy Blast ve Toon Blast oyunlarıyla dünya çapında büyük beğeni alan Peak Games, Ryan Reynolds ile yepyeni ve tamamen performans pazarlama bakış açısıyla tasarlanan bir iş birliği sağladı.

Şirket, her kampanyanın başlamasından hemen sonraki 24 saat içinde videoların etkisini tam olarak ölçebiliyor ve bu sayede hedef kitlenin beğenisine göre reklamlarını geliştirip doğru videoları doğru kitlelerle eşleştirebilmesi bekleniyor.
 
Peak Games, reklamında Ryan Reynolds'u oynattı.

Yer aldığı proje hakkında açıklamalarda bulunan ünlü aktör Ryan Reynolds, “Peak Games ekibi ile birlikte çalışmak çok eğlenceliydi. Yaşadığım deneyimden dolayı çok mutluyum” ifadelerini kullandı.Proje hakkında konuşan bir diğer isim de Peak Games Strateji Direktörü Ömer İnönü oldu. Ömer İnönü, “Ryan Reynolds, yeteneği ve kendine özgü mizah anlayışı ile Toon Blast için ideal bir isim onun gibi bir isime performans pazarlama kanpanyasında dünyada yer veren ilk mobil oyun şirketi olduğumuz için çok şanslıyız” dedi.

Hatırlayacağınız üzere Peak Games geçen yılın sonlarına doğru bazı oyunlarını Zynga‘ya satarak tüm gözleri üstünde toplamıştı.

İlginizi Çekebilir: Peak Games’in Bir Bölümü Zynga’ya 100 Milyon Dolara Satıldı!

Türk girişimcilerin hayata geçirdiği Peak Games, ABD’nin en çok gelir sağlayan 10 oyunu arasına iki farklı oyunla girmeyi başardı. Toon Blast 80 milyondan fazla indirilirken 2015 yılında çıkan Toy Blast ise 120 milyondan fazla kitleye ulaştı. Ve hala iki oyun da erişilebilir ve oynanabilir durumda.

Söz konusu olan reklam projesi çalışmaları şirketin 2018 yılı için belirlemiş olduğu 400 Milyon Dolarlık pazarlama bütçesinin içerisinde gerçekleştiğini söylemekte yarar var. Ayrıca reklam projeleri için çekilen videolar Facebook ve Instagram gibi sosyal medya platformlarında da yayınlanmaya başlanacak.

Aşağıdaki bağlantıdan Ryan Reynolds’un Toon Blast için yer aldığı tüm reklam filmlerini izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?list=PLCSmC6txh_TRTE4S4LmBhlFJdUlFWEdpb&v=WSBeFp7M7JU

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler