Play Store 495 Hatası Nasıl Çözülür?

Play Store 495 Hatası

Google Play Store 495 hatası son dönemde oyuncuların epey canını sıkıyor. Özellikle PUBG Mobile oyuncularının sinirlerini alt üst eden bu hata için minik bir rehber hazırladık. Google Play Store üzerinden indirme yaparken karşılaşılan bu hatanın çözümü ise oldukça basit görünüyor. PUBG Mobile gibi oyunları indirirken, güncellerken oyuncuların karşısına çıkan bu hatayı çözebilmek adına iki basit önerimiz var.

Yapmanız gerekenler Play Store verilerini ve ön belleğini sıfırlamak. Bu iki minik işlemi yaparak 495 Hatası’ndan kurtulabilirsiniz. Detayları görmek veya hata yapmadan bu işlemi tamamlamak istiyorum diyenler için de hemen aşağı madde madde bu basit işlemi aktardık. Oradan göz atabilirsiniz.

Play Store 495 Hatası Nasıl Çözülür?

  • Öncelikle cihazınızın ayarlar bölümüne girmelisiniz. Sonrasında Uygulamalar’a tıklamalı ve oradan Google Play Store’u bulun. Eğer bu işlem ile Google Play Store’u bulamadıysanız Uygulamalar bölümüne girdikten sonra “Tüm Uygulamalar”ı seçmelisiniz.
  • Bu işlemin hemen ardından “Verileri Temizle” yazısına tıklayın.
  • Sonrasındaysa önbelleği temizlemeniz gerekiyor, bunu da “Önbelleği temizle” komutuyla yapabilirsiniz.

Play Store 495 Hatası

Yukarıdaki maddeleri yaptım ama olmadı demeyin; bir ihtimal daha var!

Google Play Store’un verilerini ve önbelleğini sıfırladıktan sonra bu hatayı çözemiyorsanız yapmanız gereken tek bir şey kalıyor. Cihazınızdan Google hesabınızı kaldırmalı ve cihazınızı yeniden başlatmalısınız. Yeniden açılma işleminin hemen ardından hesabınızı yeniden cihazınıza tanıtıp deneyebilirsiniz.

Mobil dünyayla ilgili birçok haber, oyun incelemeleri, uygulama haberleri ve çok daha fazlası Mobidictum ile sizlerle. Bizi takip etmeye devam edin.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler