Pokemon GO, BAFTA Oyun Ödüllerinde Üç Adaylık Kazandı

BAFTA
BAFTA

Niantic’in Pokemon GO oyunu, düzenlenecek BAFTA Oyun Ödülleri töreninde üç adaylığa sahip oldu. Oyun Mobil, Aile ve Yenilik kategorilerinde aday gösterildi. Bu şekilde Pokemon GO, BAFTA’da en fazla adaylığa sahip oyun haline geldi.

BAFTA Oyun Ödülleri’de Diğer Adaylar

Pokemon GO, mobil kategorisinde The Banner Saga 2, Deus Ex GO, Dawn of Titans, Reigns ve 3DS isimli Pokemon Sun/Moon oyunları ile mücadele edecek. Aynı zamanda bu kategorideki diğer oyunlar arasında başka bir adaylığı olan tek oyun olma özelliğine de sahip. Supercell’in Clash Royale oyunu da AMD İzleyici eSpor Ödülü kategorisinde adaylığa sahip oldu. Ödül, BAFTA komitesi tarafından değil halk tarafından oylandı.

Parlamak için dokuz şans

Mobil ve taşınan oyunlarda, That Dragon ve Cancer Oyun Yeniliği ve İlk Oyun kategorisinde adaylığa sahip oldu. Seslendirme sanatçısı Navid Negahban’da 1979 Revolution: Black Friday’deki (1979 Devrim: Kara Cuma) rolüyle aday oldu. Tüm mobil adayları toplarsak, çocuk oyunu Toca Hair Salon (Toca kuaför Salonu) Aile kategorisinde adaylığa sahip oldu. Bu da BAFTA Oyun Ödüllerinde, toplam mobil oyun ödül sayısını dokuza çıkarıyor.

Pokemon GO 2017 yılında birkaç ödül aldı. Aldığı ödüller arasında IMGA Büyük Jüri ödülü ve GDC Ödüllerinde En İyi Elde Oynan/Mobil Oyun ödülü vardır. BAFTA Oyun Ödülleri töreni 6 Nisan 2017 tarihinde gerçekleşecek. BAFTA için bilet almak isteyenler internet sitesini ziyaret edebilirler.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts