Pokemon Quest 7.5 Milyon İndirilmeyi Geçti

Pokemon Quest
Pokemon Quest

Blok temalı macera RPG oyunu Pokemon Quest, 30 Mayıs’ta Nintendo Switch’de ve 27 Haziran’da iOS ve Android’de platformlarında oyuncuların beğenisine sunuldu. Minecraft’a benzer, bloklu bir tasarıma sahiptir. Oyun “Pokéxel” olarak adlandırılan küp şeklindeki Pokémonların bulunduğu Tumblecube Adası’nda geçmekte.

Pokemon Quest Mobil Platformlarda Yayında

Pokemon Quest, çıkışını yaptığı günlerde 3,5 milyon indirmeyle mobil cihazlara hızlı bir başlangıç ​​yaptı. Aynı zamanda bu dönemde 3 milyon dolar kazanmış olduğu da söyleniyor. Ayrıca bu sayılardan üstün değil fakat, Switch’in lansmanından iki gün sonra gelen bir milyon indirme ile birlikte Nintendo Switch tarafında da başarıya ulaşmış görünüyor.

Pokemon Quest
Pokemon Quest

Oyun bir Pokemon takımı oluşturmak ve diğer düşmanlarla savaşmak için dokunmatik kontrolleri kullanmak etrafında dönüyor. Tumblecube Adası’nın isminden de anlaşılacağı gibi, oyun kübik bir estetiğe sahip. Aslında oyun ilk olarak Let’s Go Pikachu ve Let’s Go Eevee adlı Pokemon serisinin diğer iki sürümü ile birlikte duyuruldu. Oyunda, oyuncular ana kampı ve pokemon takımını kontrol ediyor. Oyuncunun ana görevi, adadaki bütün seviyeleri tamamlamak ve vahşi Pokemon’u yenmektir. Oyun süreci dört bölüme ayrılabilir: Ana kamp yönetimi, hikayeyi takip etme, Pokemon eğitimi ve yeni Pokemonları bulma.

Mobil platformda farklı bir Pokemon deneyimi

Efsane seriyi sevenler bu oyunu da büyük bir heyecan ile karşıladılar. Fakat oyunu oynadıktan sonra gelen geri bildirimler büyük beklentiyi karşılamadı. Oyun, IGN’den 6.0, Metacritic’ten 63/100, Nintendo Life’tan ise 6 puan aldı. Böylece oyunun ortalama bir seviyede olduğu oyuncular ve editörler tarafından belirlenmiş oldu.

Dokunarak savaşlar yapabileceğiniz gayet basit kontrollere sahip, canlı ve eğlenceli bu oyunda adada keşif yaparken pokemon dostlarınızın yardımı gerekebilir. Tehlikeleri gözlemleyin ve vahşi pokemonlar ile karşılaştığınızda kendi pokemonlarınızdan yardım alarak onları nakavt edin.

Bu tarz mobil oyun haberleri ve birçok mobil oyun güncellemesi için Mobidictum’u ziyaret edebilirsiniz. Sitemizde yayınladığımız diğer içeriklerden hızlıca haberdar olmak isterseniz sağ alt kısımda yer alan bildirimler butonunu aktif hale getirebilirsiniz. Sitenin bildirimlerini etkinleştirdiğiniz taktirde hem özel etkinliklerimizden hem çekilişlerimizden hem de turnuvalarımızdan hızlıca haberdar olabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler