PUBG Mobile Rekor Kırdı!

PubG Mobile

PUBG Mobile 100 Milyon İndirmeyi Geçti!

Geçtiğimiz aylarda iOS ve Android pazarına tanıtılan PUBG Mobile, harika bir başarıya imza attı. Fortnite ve PUBG arasındaki rekabet devam etse de PUBG’nin mobil platformundan önemli bir haber geldi. PUBG Corp. ve Tencent Games tarafından geliştirilen oyun, rekora imza attı ve 100 Milyon indirmeyi geçtiğini açıkladı.

Dikkatinizi Çekebilir: PUBG Mobile Lite Sürümü Çıktı!

100’den Fazla Ülkede En Çok İndirilen Oyun Oldu

PlayerUnknown’s Battlegrounds‘ın mobil versiyonu olan PUBG Mobile, toplamda 100 Milyonu aşan kullanıcı sayısıyla günlük oyuncu kitlesi 14 milyon gibi çok ciddi bir kitleye sahip oldu. Tencent, yaptığı yeni haritaları, modları, silahları ve birçok güncellemeleriyle oyunu her zaman canlı tutmayı başarıyor. 100 Milyon oldukça yüksek bir indirme olsa da söylenilenlere göre bu sayı, Çin, Japonya ve Kore’de ki indirme sayılarını içermiyor. İstatistiklere göre oyun ilk haftasında 100’den fazla ülkede diğer oyunlar arasından en çok indirilen oyun oldu.

PUBG Mobile

PubG Mobile, Mobil Telefon Piyasasını Hareketlendirdi

Piyasaya çıktığı dönemden bu yana adından her zaman sıkça söz ettiren mobil oyun, çıkışının ardından kullanıcılara daha iyi bir oyun zevki yaşamaları için Xiaomi Black Shark ve Asus ROG Phone gibi telefonların çıkmasına da sebep oldu. Ayrıca oyun, Imposible Crossover göreviyle oyuncularının dikkatini bir hayli çekmeyi başardı ve yapımcıların da yüzünü güldürdü.

Dikkatinizi Çekebilir: PUBG Mobile Oynamak İçin En İyi Telefonlar

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Tencent’tan PUBG Mobile Genel Müdürü Vincent Wang, oyunculara teşekkür etti ve “Bizler, Lightspeed ve Quantum Studios‘daki kararlı gelişim ekibimize ve özellikle dünyadaki tutkulu ve özveriyle bize ilham vermeye devam eden sadık oyunculara teşekkür ediyoruz” sözlerini kullandı. Ayrıyetten sözlerine “Bu yıl oyuncularımıza daha da fazla içerik sunmaya çalışacağız.” cümlesini ekleyerek oyuncuları daha da heyecanlandırdı.

PUBG Mobile’ı Android cihazınıza indirmek için tıklayın.

PUBG Mobile’ı iOS cihazınıza indirmek için tıklayın.

Total
0
Shares
İlgili İçerikler