PUBG Mobile Kasma Sorunu Nasıl Çözülür?

PUBG Mobile kasma

PUBG Mobile kasma sorunu oyuncuların canını epey sıkan konuların başında geliyor diyebiliriz.Her geçen gün yeni bir fikirle oyuncuların karşısına çıkan ve oyunun sistem gereksinimlerini artıracak hamlelerde bulunan Tencent, bu konuda da oyunculara destek sunuyor. Öyle ki telefonunuzun normalde kasmıyorken bir anda kasmasına neden olan ve minik hamleleler ile bu sorunu ortadan kaldırabileceğiniz bir rehber gündemde. Bu rehberden hareketle PUBG Mobile kasma sorununu çözebileceğiniz bir içerik hazırladık.

PUBG Mobile Kasma Sorununu Nasıl Çözülür?

Basitten başlayalım: Öncelikle oyuna girerken cihazınızın pil değerine göz atmanızı öneriyoruz. Pil değerinin azalması cihazınızın kare hızını yavaşlatacağı anlamına geliyor. Bu da atlamalı, donan ve kasan bir oyun performansı alacağının habercisi. Telefonunuzun şarjını doldurduktan sonra oyuna girmeli ve %30-35 değerlerinin altında oyunu oynamamalısınız. Cihazınız sorun yaşamamak adına performanstan feragat edeceğinden bu şarj değerlerinin altında pek iyi bir oyun deneyimi almayacaksınız.

Telefonunuz şarja takılıyken PUBG Mobile oynamamanız gerektiğini gösteren bir konu var… Telefonunuz şarjdayken ısınır. Bu ısınma yine cihazın performansına zarar verir ve kasma sorunu yaşarsınız. Bu bağlamda telefonunuzun sıcaklığını ölçebileceğiniz bir mobil uygulama kurarak oyuna girmeden önce cihazınızın sıcaklığına göz atmanızı öneriyoruz. Düşük sıcaklıkta oynamanız daha kaliteli bir oyun performansı için kritik önem taşıyor.

Uygulamalara dikkat!

Tabii açık uygulamalara da dikkat. Arka planda Instagram, Twitter, Pinterest, WhatsApp gibi uygulamalar açıkken oyuna girerseniz yine performans sorunu yaşayabilirsiniz. Oyun esnasında telefonunuzun olabildiğince çoklu işlemlerden korumalı ve hatta sadece oyuna yer vermelisiniz. Uygulamaları kapattığınızda dahi kasma problemi yaşıyorsanız telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz. Cihazınız yeniden başlatıldığında diğer uygulamalara dokunmadan direkt oyuna girebilir ve daha iyi bir performans alabilirsiniz.

Oyunun görsel ayarlarını biraz daha düşürmeyi deneyebilirsiniz. Cihazınızın kaldırmayacağı, sorun yaşayacağı ayarlardan uzak durarak hem cihazınızın ısınma durumunu aza indirebilir hem de şarj değerinizin hızlı düşmesine engel olabilirsiniz. Kare hızındaki yavaşlamalar uygun sistem gereksinimleri olmayan cihazlarda bolca görülüyor. Aman dikkat, bir oyun için bataryanızdan, telefonunuzdan olmayın. Bu oyunu sorunsuz oynayabileceğiniz cihazları listediğimiz içeriğimize bakarak detayları görebilirsiniz.

PUBG Mobile kasma
PUBG Mobile şimdiye dek çıkmış oyunlar arasında en çok telefonda oynanabilen, gelişmiş oyunlardan biri olarak lanse ediliyor.

PUBG Mobile hakkındaki son detaylar ve güncellemeler Mobidictum.com’da sizlerle. PUBG Mobile kategorimize göz atmayı sakın unutmayın.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts