PUBG Mobile’da Yeni Haritalar Nasıl İndirilir?

PUBG Mobile‘da Sanhok, Miramar ve Vikendi gibi devasa haritalar bulunuyor. Yeni güncellemeler ile yeni haritaların sinyallerini veren Tencent, oyunculara bu haritaları indirme, indirmeme şansı da sunuyor. Peki PUBG Mobile’da yeni haritalar nasıl indirilir, bunu biliyor musunuz?

PUBG Mobile’da Yeni Haritalar Nasıl İndirilir?

Bu işlem çok basit. PUBG Mobile’da yeni bir harita indirmek için Başla butonunun hemen altında yer alan Eşleştirme Menüsü’ne gitmeniz gerekiyor. Bu işlemin hemen ardından da menüdeki haritalardan herhangi birini seçip İndir butonuna dokunmalısınız. İşlem tamam, artık istediğiniz haritaya erişim sağlayabilirsiniz.

Harita İndirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tabii her konuda olduğu gibi harita indirirken de dikkat edilmesi gereken birçok konu var. Öncelikle haritayı indirme işlemini yaparken haritayı hafıza kartınıza değil, dahili belleğe yüklediğinizden kesinlikle emin olun. Cihazınızın bu haritanın boyutundan daha büyük bir boşluğa sahip olduğunu unutmamalısınız. Tencent’in verdiği bilgilere göre, bir haritayı indirmek için telefonunuzda en az 4 GB‘lık bir boşluk bulunması gerekiyor. Bu da tüm yüksek ayarlarda ve tüm detaylarıyla haritayı oynamanıza olanak tanıyacak.

Oyuncuların en sık karşılaştığı sorunlardan biri de bağlantı sorunu. Bağlantı sorununu çözmek bir yana dursun, harita indirme işleminde de internetiniz haliyle çok önemli. Güçlü ve hızlı bir Wi-Fi bağlantınızın olması gerekiyor. Olası bir indirme sorununda oyunda da aksaklıklar meydana gelebileceğini unutmadan, internetinize güvendiğiniz bir anda haritayı indirmenizi önerebiliriz. Ayrıca bir haritayı indirirken telefonunuzda başka bir işlem yapmadığınızdan kesinlikle emin olmalısınız.

Güncellemelere dikkat

Tabii sadece bunlar da değil, işletim sisteminiz de önemli. Telefonunuzun son güncellemeleri yapmış olduğundan emin olun. iOS veya Android, her ne olursa olsun telefonunuz güncel değilse, oyun içinde yapılacak güncellemeler de oyundaki aksamalara ve performans düşüklüğüne yol açabilir. Kaliteli bir PUBG Mobile deneyimi için kesinlikle telefonunuzun güncellemelerinin tam olması gerekiyor. Bunun yanı sıra oyun içindeki güncellemeleri de -her ne kadar otomatik olarak yapılsa da- kontrol etmekte fayda var.

PUBG Mobile dünyasından son haberler ve mobil oyun dünyasından birçok özel içerik için Mobidictum‘u takip etmeye devam edin.

Total
0
Shares
1 Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler