PUBG, Resmi Olarak eSpor Arenalarına Giriş Yapıyor

Pubg

PlayerUnknown’s ​​Battlegrounds oyununun geliştiricisi PUBG Corp, bu yılın yaz aylarında ilk resmi turnuva turnuvasına ev sahipliği yapacağını açıkladı.

En iyi ve en güncel mobil oyun haber merkezi Mobidictum’a hoşgeldiniz. Oldukça kısa bir zaman diliminde milyonlarca oyucuya ulaşan her geçen gün popülerleşen her an her saniye bir twitch yayınında karşılaşabileceğiniz PUBG ufak çaplı turnuvaların ardından nihayet E-spor arenasında büyük çaplı bir turnuva ile boy gösterecek.

Polygon tarafından yapılan bir açıklamaya göre, PUBG Global Invitational 2018, bu yaz Almanya’nın Berlin kentinde gerçekleştirilecek. 2 milyon dolarlık ödül havuzuna sahip turnuvada 20 finalist yer alacak. Etkinlik, 25 Temmuz ile 29 Temmuz arasında yapılacak ve finale kalacak takımlar Temmuz ayı boyunca Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’da düzenlenen bölgesel yeterlilik maçları ile seçilecek.

Etkinliğin ilk iki günü, üçüncü şahıs perspektifinde kadro maçları gerçekleştirilecek. Birinci şahıs perspektif takım maçları ise organizasyonun son iki günü gerçekleşecek.

PUBG Corp. CEO’su Changhan Kim bir açıklama yaparak “PUBG Global Invitational 2018, firma ve PlayerUnknown’s ​​Battlegrounds oyununun eSpor potansiyelini ortaya koyacak bir dönüm noktasıdır.” dedi.

PUBG için ilk LAN organizasyonu Gamescom 2017 ‘de gerçekleştirildi. Bu organizasyon sırasında tercübe kazanan ekip kendi turnuvası için kolları sıvadı. Görüntüleme deneyimini iyileştirmeyi amaçlayan birkaç aylık çalışmanın ardından yeni bir replay sistemide geliştirildi. Bu sayede yorumcuların eyleme odaklanmalarına ve ayrıntılı canlı yorumlar yapmalarına olanak sağlanacak.

Firmadan yapılan açıklamaya göre bilet fiyatları, eleme maçları ve diğer detaylar daha sonraki bir tarihte ilan edilecek

Doğruyu söylemek gerekirse sadece eSpor camiası için değil, sıradan oyuncular ve izleyiciler içinde heyecan uyandıran bir haber. Seyir zevki yüksek, rekabetçi maçlar izleyeceğimizi şimdiden söyleyebiliriz.

Daha fazla uygulama ve mobil oyun haberi için bizi  Facebook ve Twitter gibi sosyal medya hesaplarımız üzerinden takip etmeyi, haber ve gönderilerimizi beğenerek ve paylaşarak destek vermeyi ihmal etmeyin lütfen.

PUBG Mobile’ı bilgisayara indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Kaynak: Appuals

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler