Recontact İstanbul II : Eyes Of Sky Çok Yakında!

Recontact İstanbul II

Los Angeles New Media Film Festivalinde Turkiye’yi Recontact İstanbul ile temsil ederek ödülü kazanan Eray Dinç ve Simay Dinç’in yeni projesi  Recontact İstanbul II Eyes Of Sky 26 Ekimde çıkıyor.

 

Recontact İstanbul II : Eyes Of Sky, 26 Ekimde 2 haftalık öncelik ayrıcalığıyla ve Vestel Ana Sponsorluğuyla App Store’da tamamen ücretsiz olarak çıkıyor. İlk oyun sadece IOS platformunda yer almasına ve ücretli bir oyun olmasına karşılık 60 milyondan fazla indirme alarak pek çok ödülünde haklı sahibi oldu. Serinin ikinci oyunu Eyes of Sky ise çok daha şaşalı bir şekilde karşımıza çıkacak.

Digital Arts Co.’nun ilk mahsülü olan oyunun yapımcılığını Oyunder Yönetim Kurulu Üyelerinden Simay Dinç üstleniyor. Tasarımcısı ve yönetmeni ise Eray Dinç. Geliştirici koltuğunda ise Can Aksoy’u görüyoruz.

 

Recontact İstanbul II : Eyes Of Sky Dünyanın ilk sinematografik mobil video oyunu

Dünyanın ilk sinematografik mobil video oyunu olan Eyes of Sky’ın danışmanlığını ve senaryo doktorluğunu ise efsanevi polisiye yazar Ahmet Ümit üstleniyor.

Muhteşem oyuncu kadrosu

Oyuncu kadrosunda Fikret Kuşkan, Haldun Boysan gibi çok önemli sinema oyuncularının yanı sıra Gökçe Suyabatmaz, Emre Mutlu, Halim Ercan gibi sektörün önemli isimleri yer alıyor. Oyunun bütün müzikleri Kaydedenler Kulübüne emanet.

Görsel efektler ise Master VFX kurucusu Mutlu Çağdaş Usta ve ekibi tarafından hazırlandı.

Oyunun postprodüksiyon süreci ise Kolektif House’un bünyesindeki üye şirketlerce tamamlandı.

İstanbul’u dünyaya yeniden tanıtmak isteyen ekip ilk oyunları olan Recontact İstanbul ile uluslararası arenada büyük başarı yakalamıştı. 153 ülkede en iyi yeni oyunlar listesinde sergilenen Recontact İstanbul’un App Store etkileşim sayısı 60 milyon kullanıcıya ulaştı. Sinema ve teknolojinin kesişimindeki yenilikçiliğiyle ses getiren oyun, birçok galeride sergilendi. 9 Haziran 2017’de New Media Film Festival Los Angeles’da The Best New Media Art Ödülü’nü aldı.

26 Ekim 2017 tarihinde çıkması planlanan Recontact İstanbul II : Eyes Of Sky, daha çıkmadan bir çok büyük markanın da dikkatini çekmiş durumda.  Vestel ana sponsorluğu ile ücretsiz olarak çıkacak oyun için bizler çok heyecanlıyız.

Sıradışı mobil oyun deneyimine çok az kaldı, bekleyin! Oyun hakkında daha çok bilgi almak için bu yazımıza göz atabilirsiniz.

Recontact İstanbul II
Recontact İstanbul II
Total
0
Shares
1 Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler