Rules of Survival’da Hileciler Banlanmaya Devam Ediliyor!

Rules of Survival Hile
Rules of Survival Hile

Rules of Survival’da Hile Kullananlara Geçit Yok!

Oyuncuların severek oynadığı fakat hile kullanımı sorunundan dolayı PUBG Mobile veya diğer oyunlara karşı kullanıcılarını kaybeden Rules of Survival oyunun anit-hile sistemi üzerinde çalışmaya devam ediyor. Bugünün ilk saatlerinde yapılan forum başlığı ile oyunun geliştirici ekibi birkaç istatistiksel bilgi ve güncellenen anti-hile sisteminin detaylarını paylaştı.

Paylaşılan bilgilere göre son bir hafta içerisinde oyundan toplamda 942,925 bin oyuncu çeşitli illegal yazılım ve yöntemler kullanarak diğer oyunculara karşı dezavantaj yarattığı için yasaklandı. Bu sayıyı 7 güne böldüğümüzde ise günlük olarak yaklaşık 134 bin kişinin oyundan yasaklandığını görüyoruz. Bu sayı bize mobil oyun sektörünün ne kadar geliştiğini göstermeye yetiyor.

Şimdi ise fazla uzatmadan Rules of Survival Anti-hile güncellemesi detaylarına geçelim.

Rules of Survival Hile Koruma Sistemi
Rules of Survival Hile Koruma Sistemi

RoS Anti-hile güncellemesi detayları

  • Çeşitli biçimdeki ESP, Aimbots, Hızlı İniş & Super Jump gibi üçüncü parti eklentileri daha iyi tespit etmek için anti-hile sistemi geliştirildi.
  • Oyuna dürüstlük getirmek ve oyun bozanları cezalandırmak için “cihazları banlamaya” devam ediyorlar. Burada cihazdan kasıt bilgisayar, telefon veya tableti kapsıyor. Böylece cihazı yasaklananlar bir daha o cihazdan oyuna giremiyor.
  • Ban başvuruları sürekli olarak destek ekipleri tarafından inceleniyor.

Yukarıda belirttiklerimizden farklı olarak belli başlı yenilik isteklerinden de bahsedilmiş. Geliştirici ekibi ise bu istekleri cevapladı.

IP Ban: IP Ban atmak gayet kolay bir işlem fakat birden fazla kişinin aynı IP adresi kullandığı durumlarda(örneğin internet kafeler) diğer oyunculara zarar vereceği için bu durum şuanlık mümkün durmuyor.

Anti-hile önlemlerimizi geliştirin: Anti-Cheat sistemlerimiz güncellemeler için hazırlanan yama notlarında belirtilmemiş olsa bile sürekli olarak iyileştirilir ve geliştirilir. Güvenlik önlemlerimizi başkalarının daha kolay atlatmasına izin vermemek için tüm bilgileri halka açık olarak paylaşmıyoruz.

Ücretli Oyun: Bu topluluğumuz için adil olmadığı için yapılmayacak bir önerme, oyunu oynamak ücretsizdir ve bu şekilde kalacaktır.

Telefon numarası ile kayıt olma: Bu kişisel bir bilgidir ve birçok oyuncu başka kişilerle paylaşmak istemez, bu yöntem farklı telefon numaralarının kullanımıyla kolayca atlanabilir durumda.

3.Parti Yazılım Güvenliği: Mevcut tüm seçenekleri araştırıyoruz; bununla birlikte, bunların hepsinin dikkatli bir şekilde tartılması gereken avantaj ve dezavantajları vardır ve hatta üçüncü taraf bir sistem tüm hilecileri ortadan kaldırmaz.

Oyuncuların hareket hızını, düşüşünü, atlama mesafelerini ve nişanlarını saptayın: Bunu zaten yapmaya başladık; Ancak, anti-hile sistemi ile ilgili tüm bilgileri yukarıda belirtilen sebeplerden dolayı herkese açık olarak paylaşamıyoruz.

Ölüm Kamerası: Bu, gelecekteki bir güncellemede gelebilecek bir olasılık.

Ayrıca ekip oyuncuların bilgisayarlarından veya cep telefonlarından giriş yaparak aldıkları elmaların teslim edilememesi konu hakkında sorunu araştırdıklarını ve oyucuların güvende olduklarından bahsetti. Yapılan tüm alışverişler kayıt altına alınıyor, yani kimse dolandırılmadı. Böyle bir durumu yaşadığınız zaman gerekli bilgiler ile birlikte oyunun destek bölümünden yetkililer ile iletişime geçmeniz gerekiyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili İçerikler