Espor Platformu Skillz, 25 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Skillz
Skillz

Mobil eSports ekibi Skillz, Series C finansman turunda 25 milyon dolar kazandı

Skillz, eSpor platformunu kendi oyunlarına entegre etmek için geliştiricilerle birlikte çalışıyor. Daha rekabetçi oynamaya ağırlık verilmesi, oyuncu katılımını ve gelirlerini artırabileceğine inanıyor. Skillz, Inc Magazine’e göre Amerika’nın en hızlı büyüyen şirketi haline getirerek, son üç yılda kendi gelirlerini %50,000 oranında artırdı. Bu yılın başlarında firma gelir oranını sadece sekiz ayda 100 milyon dolar ile ikiye katladığını açıkladı.

Sekiz ayda 100 Milyon Dolar gelir etti

Lide mobil eSpor şirketinin CEO’su Andrew Paradise, “B serisi yatırım turu ile Skillz, New England Patriots, Milwaukee Bucks ve New York Mets gibi spor liderleriyle ortaklık kurdu” ve “C Serisi ile Telstra ve Liberty Global’in önde gelen medya şirketleri ile ortaklık yaptık. Birlikte rekabetin, sporun ve medyanın geleceğini şekillendiriyoruz. ” dedi.

Şirketin büyümesi, yatırımcıları 25 milyon dolar yatırım yapmaya ikna etmek için için yeterliydi. En son finansman turuna medya ve telekomünikasyon şirketleri olan Telstra ve Liberty Global tarafından liderlik edildi ve ayrıca Sacramento Kings’in sahibi olan Andy Miller, Bridge Bank, Accomplice ve Wildcat Capital de bu tura dahil edildi. 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler