Sonic The Hedgehog 2 Ücretsiz Oldu!

Sonic The The Hedgedog 2

Sega 25. Yıl Şerefine Sonic The Hedgehog 2 ‘yi Ücretsiz Hale Getirdi!

Sonic The Hedgehog 2

 
Sega, ilk Sonic oyununun Genesis konsolu için yayınlanmasının 25. yılı şerefine, Sonic The Hedgehog 2’yi, Android, iOS ve AppleTV’ler için  ücretsiz hale getirdi. Oyun dünyasının tarihi ile ilgili hemen herkesin bildiği üzere Sega’nın ürettiği Sonic oyunları bir dönemin en popüler oyunları arasında. Çeşitli anime serilerine de sahip bu oyuna yaş olarak yetişemediyseniz bile, mutlaka adını duymuşsunuzdur. Son yıllarda çeşitli mobil versiyonları da yayınlanan ” Sonic” serisi gerek hikaye gerek ise oyun mekanikleri açısından oyun sektörü tarihinde bir dönüm noktasıdır.  Özellikle de 90’lı yılların oyuncularının yolu  mutlaka Sonic ile kesişmiştir.

Oyun serisinin hayranları tarafından en çok bilinen ve hatırlanan (aynı zamanda sevilen) karakterlerinden biri olan Tails’in ilk gözüktüğü oyun olma(aynı zamanda oynanabilir bir karakter olarak) ünvanını da taşıyan, serinin 2. oyunu, “Sonic 2″nin çıkışının 25. yılı şerefine Sega, oyunu Android, iOS ve AppleTV’nin işletim sistemi olan tvOS için ücretsiz hale getirdi.

 

Sonic The Hedgehog 2

 

Modernize edilmiş akıcı bir oyun deneyimi

21 Kasım 2017 tarihinde bir güncelleme yayınlayarak oyunu ücretsiz hale getiren ve  adını Sonic The Hedgehog 2 olarak değiştiren Sega’nın, orijinal oyuna mobil versiyon için kattığı bir kaç şeyde yok değil. Dokunmatik kontroller için güncelleştirilen oyun aynı zamanda oynadığınız bölümlerin kaydedilebilmesi ve arkadaşlarınızla çevrimiçi oynayabilme gibi özelliklere de kavuşturulmuş. Bunun dışında bazı gizli haritaların eklendiği oyunda yeraltı tünelleri, mağaralar gibi 12 farklı bölgede mücadele edecek. Bölüm sonunda patronları alt etmek için topladığınız kaos taşları ile Super Sonic ‘e dönüşeceksiniz. Orjinal oyunda yer almayan gizli bir saray modu da süpriz olarak mobil versiyona dahil edilmiş. Akıcılığı arttırmak için mobil cihazlarda ve Apple TV ‘de 60 fps performans vaad eden oyun umuyoruz ki hayranlarını tatmin edecektir.

Sega oyunu tamamen ücretsiz hale getirmiş olsa da  reklam temelli artık mobil oyuncuların alıştığı bir gelir modelini oyuna eklemiş durumda. Doların 4 TL sınırında olduğu şu günlerde Türk oyuncuların çok tercih etmeyeceği bir yöntem olsa da dileyenler 1.99 dolar ödeyerek reklamsız versiyona geçiş yapabilecek. 

Oyuna  buradan iOS  platformu buradan Android platformu için erişebilirsiniz.

Bu ve bunun gibi daha bir çok oyun ve uygulamadan haberdar olmak için bizleri Twitter ve Facebook üzerinden takip etmeyi ve kanalımıza  abone olmayı unutmayın!

Oyunun tanıtım videosuna aşağıda ki oynatıcıdan erişebilirsiniz. Keyifli oyunlar ve iyi seyirler dileriz.

 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts