Sony ve PlayStation E3’e Katılmayacak!

Sony E3Sony E3Sony E3Sony E3Sony E3Sony E3Sony E3Sony E3Sony E3Sony E3Sony E3

Sony, tarihinde ilk kez E3‘e katılmama kararı aldı.

E3 Tarihinde İlk Kez Sony Bulunmuyor!

Sony, sürpriz bir açıklamada bulunarak, her yıl düzenlenmekte olan E3’e katılmayacağını duyurdu. E3’ün 24 yıllık tarihi boyunca bir ilk olacak olan bu olaydan dolayı bu yılki E3 fuarında, Sony ve PlayStation olmayacak.

Game Informer, Sony’nin almış olduğu kararı şu şekilde duyurdu: “Sektör geliştikçe Sony Interactive Entertainment da oyuncu camiasıyla bir araya gelmek için yeni fırsatlar üretmeye ve takip etmeye devam edecek. PlayStation hayranları bizim için her şey demek ve biz de daima yeniliklerle karşılarına çıkmaya çalışıyoruz, farklı düşünmek ve onları mutlu edecek yeni şeyler denemek istiyoruz. Sonuç olarak 2019 yılında E3’e katılmama kararı aldık. Oyuncu camiasıyla 2019 yılında bir araya gelmek için yeni yollar düşünüyoruz ve planlarımızı sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.”

Sony daha önce de gösterecek yeterli sayıda materyalleri bulunmadığından dolayı bu bu PlayStation Experience düzenlenmeyeceğini açıklamıştı.

Sony ve PlayStation E3'te olmayacak
Sony ve PlayStation E3’e Katılmayacak!

Açıklamalardan sonra Sony’nin EA gibi E3’e katılmak yerine kendi konferanslarını verebileceği düşüncesi oluşsa da PlayStation İletişim Kıdemli Yardımcı Başkanı Jennifer Clark‘tan net bir cevap geldi.

Clark, E3 esnasında bir basın toplantısı yapmayacaklarını ve etkinliklere bir genel olarak bakarak, hayranlarını heyecanlandırmaya nasıl devam edebileceklerini incelediklerini söylemekte. Ve PSX ve E3’ün zamanlarının uyuşmadığını belirten yönetici, önümüzdeki yıl da çalışmalarına devam edeceklerini belirterek bu düşüncelere son verdi.

PlayStation 5 mi Geliyor?

Bazı söylentiler Sony’nin yeni PlayStation 5’i önümüzdeki yıl yaz etkinliğinde duyuracağı konusunda. Elbette bu açıklamalar PlayStation 5 duyurusu ihtimalini güçlendirmekte. PlayStation 4’e yeni oyunların duyurulmaması ve iki büyük etkinliğin es geçilecek olması Sony’nin büyük bir duyuru için kendi etkinliğini düzenlemeyi planladığı düşünülebilir. Nintendo Switch, Xbox One ve PlayStation 4 E3’te değil, firmaların kendi etkinliklerinde duyurulmuştu.

Ancak bütün bu tahminlerin doğruluğunu zaman içerisinde şirket tarafından yapılacak açıklamalar gösterecek.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts