Sony Xperia XZ Fiyatında İndirime Gidiyor

Sony Xperia

Sony Xperia XZ Amiral Gemisi

Geçtiğimiz sene satışa sunduğu amiral gemisi modeli Xperia XZ’nin fiyatında indirime gitti. İşte Xperia XZ fiyatı ve diğer detaylar.

Geçtiğimiz senenin en çok dikkat çeken modellerinden biri olan Xperia XZ, 750 dolarlık nispeten yüksek fiyatıyla da olukça konuşulmuştu. Sony, Xperia XZ’yi bir süre bu fiyatta sattıktan sonra yaklaşık olarak 150 dolarlık bir indirim yapmış ve amiral gemisi modelinin fiyatını 600 dolara çekmişti.

Bu ayın başlarında Mobil Dünya Kongresi’nde yeni amiral gemisi modeli Xperia XZ Premium’u duyuran Japon teknoloji devi, Xperia XZ’nin fiyatını da bir kez daha aşağı çekti.

Xperia XZ’nin fiyatında 100 dolarlık yeni bir indirime gidildi. Böylece telefonun fiyatı lansman fiyatının 250 dolar altına yani 500 dolara gerilemiş oldu.

Hatırlanacağı üzere Sony, geçtiğimiz günlerde de Hindistan’da benzeri bir indirime gitmiş ve Xperia XZ’nin fiyatını 150 dolar aşağıya çekmişti.

İndirim Türkiye’ye yansıyacak mı ?

Amerika’da yapılan bu indirimin ardından gözler doğal olarak Avrupa’ya çevrildi. Sony’nin Avrupa’da gerçekleştireceği olası bir indirim direkt olarak ülkemizi de etkileyecektir. Eğer bu aralar Xperia XZ alma gibi bir niyetiniz varsa bir süre daha beklemenizi tavsiye ederiz.

Son olarak Sony’nin yeni amiral gemisi modellerinin önümüzdeki Mayıs ayından sonra satışa sunulmasının beklendiğini de belirtelim.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts