Star Wars: Force Arena Mobil Oyunu Yayınlandı

Force Arena

 

Star Wars Mobil Dünyaya Giriş Yaptı

Yeni filmleriyle tekrar sevenleriyle buluşan Star Wars serisinin oyunları da büyük ilgi çekiyor. Hal böyle olunca Force Arena oyununun mobil platformlara gelmesi kaçınılmazdı.

Kasım 2016’da duyurulup ön kayıt süreci başlatılan, Netmarble ve Lucasfilm’in işbirliğiyle geliştirilen Star Wars: Force Arena mobil oyunu 13 Ocak’ta 154 ülkede resmi olarak çıkışını gerçekleştirdi.

iOS ve Android platformlarında çıkan Star Wars Force Arena ile oyuncular, Star Wars evreninde yer alan karakterlerden oluşturdukları güçlü bir takımla tüm dünyadan oyuncularla gerçek zamanlı PvP (Player versus Player) savaşlarına katılıp 1’e 1 veya 2’ye 2 arena karşılaşmalarında savaşabilecekler.

Force Arena

Star Wars: Force Arena, zengin içeriğiyle dikkat çekiyor. Oyunda Rogue One filminden de tanıdık yüzler görüyoruz ve 80’den fazla oyun kartı ile ana karakterin özel birimiyle güçlü ikili kombinasyonlar oluşturabiliyoruz. Örnek olarak Han Solo’nun ya da Prenses Leia’nın yanında Chewbacca’yı görmeniz mümkün. Bizi en çok heyecanlandıran ise tabii ki Darth Vader’i görmek oldu.

Ana bir karakteri kontrol ettiğiniz savaşlarda, sağ altta kart destenizi görüyor ve bunları taktiğinize uygun şekilde kullanarak ekibinizin diğer kalanını savaş alanına dahil edip oyunu kazanmaya çalışıyorsunuz. Savaş alanına uygun olarak kılıçla gelen savaşçıları mı yoksa ışın silahı olan savaşçıları mı ya da bombalar yağdıran araçları mı seçeceğiniz size kalmış. Aşağıdaki oyun içi görüntüsünde görüleceği üzere çizilen daireler ateş edebilen sabit makinelerin kapsama alanını gösteriyor. Taktiklerinizde buna mutlaka dikkat edin, Boom Beach gibi oyunlara aşina olanlar bu benzer mekaniği fark edecektir.

Force Arena

Oyun, içeriğine uygun olarak karakter gelişimi özelliği de sunuyor. Savaştıkça daha çok karaktere erişim şansınız oluyor ve hali hazırda bulunan karakterlerinizi geliştirebiliyorsunuz.

Biz gerçek zamanlı mücadelelerde yensek de yenilsek de çok büyük zevk aldık.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts