Star Wars: The Force Awakens – Mobil Evrende Yıldız Savaşları

Star Wars: The Force Awakens henüz çıkmadan ön satışlarla 50 milyon dolarlık hasılata ulaştı.
Star Wars: The Force Awakens
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens henüz çıkmadan ön satışlarla 50 milyon dolarlık hasılata ulaştı. Star Wars çıktığı günden itibaren mobil oyun piyasasında da hareketliliğe yol açtı. Şu an için belli başlı Star Wars oyunları var ancak bunların hiçbiri Star Wars: The Force Awakens filminin resmi oyunu değil.

The Force Awakens ile mobilde yıldız savaşlarına çıkıyoruz!

Disney’in SW: Commander oyunu “A New Hope” ile “Return Of The Jedi” filmlerinin arasındaki zaman aralığını işlerken, Kabam’ın SW: Uprising “Return of The Jedi” ile “A force Awakens” arasındaki zaman aralığını işliyor. Bu oyunların arasından en yeni çıkanı ve en sansasyonel olanı ise EA Mobile’ın “Galaxy of Heroes” oyunu. “Galaxy of Heroes” tüm Star Wars hikayesini işlediği için de diğerlerinden bir adım önde. Kart temelli RPG oyunu olması da başka bir avantajı.

24 Kasım’da Appstore’a ve GooglePlay’e gelen oyun, batı ülkelerindeki karlılık listelerinde baş sıraya oturdu. Asya ve Okyanusya listelerinde de zirveyi zorluyor. Bu pek de beklenmeyen bir başarıydı çünkü diğer oyunlar karlılık listelerinde 100 ile 200 arasında gidip geliyordu. Yeni bir Star Wars filmi gelmesine rağmen SW: Commander ve SW: Uprising oyunlarında her hangi bir yükselme görülmezken Galaxy of Heroes’un bu kadar başarılı olması; tüm hikayeyi işleyen, kart temelli bir RPG olmasına bağlanıyor.

Star Wars: The Force Awakens’i Google Play Store üzerinden indirip oynamaya başlayabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts