Stranger Things 3: The Game Çıktı, Korkmaya Hazır Olun!

Hawkins gibi maceranın doruklarının yaşandığı bir şehirde geçen Stranger Things 3 The Game, piksel piksel grafikleriyle hem nostaljik bir hava sunuyor, hem de karakterlerle buluşmanıza olanak tanıyor.

Netflix‘in dünyaca ünlü dizisi Stranger Things‘in mobil dünyaya yansıması Stranger Things 3: The Game çıkışını yaptı. Switch kullanıcıları şimdi bu oyunu oynayabilecekken, Android ve iOS kullanıcılarıysa biraz daha bekleyecek. Stranger Things 3: The Game için yapımın üçüncü sezonunda geçen hikayeye daha yakından bakmak isteyen oyuncuların kesinlikle oynaması gereken bir yapım olarak bahsedebiliriz.

Oyun hakkındaki detaylara geçmeden önce kısaca diziden bahsedelim. Stranger Things 80’li yıllarda geçiyor. Fantastik bir gerilim dizisi olarak dünyayı kasıp kavuran bu yapım, kaybolan genç bir çocuğu ve çocuğunu bulmaya çalışan bir anne üzerinden hikayesini sunuyor. Oyunda da bu yapımın üçüncü sezonundaki hikayeler temel alınmış ve birçok detay oyunun içine yerleştirilmiş. Dizi izleyicileri bu oyunda çok fazla şey bulabilecekler.

Stranger Things 3: The Game’de neler var?

Hawkins gibi maceranın ve gerilimin doruklarının yaşandığı bir şehirde geçen bu oyun, piksel piksel grafikleriyle hem nostaljik bir hava sunuyor, hem de o çok sevilen karakterlerle buluşmanıza olanak tanıyor. Bir hikaye ekseninde giden oyun, aksiyon anlarından daha çok hikayeye ağırlık vermiş gibi görünüyor. Bu bağlamda Stranger Things’in dikkatli izleyicileri diziden birçok detayın bu oyunda da karşılarına çıktığını görecekler.

Haliyle RPG tarzında oyuncuların karşısına çıkan Stranger Things 3: The Game’de oynanabilir durumda 12 karakter bulunuyor. Her karakterin kendine has özellikleri olduğunu ve bu özelliklerin aksiyon anlarında size çıkar yol sağlıyor olacak. Bir diğer yandan oyundaki karakter yükseltmeleri için de istenen karaktere bağlı olarak değişen birkaç materyal toplanması gerekiyor. Bunun için de görevler ve oyun içi ögeler son derece kritik.

Android ve iOS yolda

Yapım şimdilerde Switch üzerinden satın alınabilir durumda. £15.99 ödeyen her oyuncu, cihazına bu oyunu indirebilir. Yapımın Android ve iOS’a geliş tarihi içinse net bir açıklama yok. Yakın tarihte konuyla ilgili resmi bir açıklamanın yapılması bekleniyor. Oyunun Android ve iOS platformlarında oyuncularla buluşmasıyla birlikte Mobidictum.com’da da bir rehber paylaşacağız.

Mobil dünyadan son detaylar ve mobil oyun haberleri için Mobidictum.com’da buluşmaya devam edelim. İyi oyunlar!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler