Summoners War 90 Milyon İndirilmeyi Aştı

Summoners War 90 Milyon İndirilmeyi Aştı
Summoners War 90 Milyon İndirilmeyi Aştı

Summoners War 90 Milyon İndirilmenin Dışında Geliştiricisine 1 Milyar Dolardan Fazla Kazandırdı

Com2us’un popüler mobil oyunu olan Summoners War, dünya çapında 90 milyondan fazla yüklemeyi aştığı haberi ile büyük bir yeni dönüm noktasını aşıp ilerlemeye devam ediyor. Geliştirici, RPG türündeki oyunun yakın gelecekte 100 milyon indirmeye ulaşmasını beklediğini söyledi.

Summoners War, 2014’teki lansmanından bu yana yapımcısına 1 milyar dolardan daha fazla kazandırmıştır. İlginç bir şekilde Güney Koreli bir geliştirici tarafından geliştirilen bir oyun, 890 milyon dolarlık başarısının büyük bir kısmını uluslararası pazarlarda elde etti. 2017’de Summoners War, Com2us’un üst üste ikinci yıl  450 milyon dolar gelir elde etmesine yardımcı oldu. Faaliyet karı yıl için 180,9 milyon dolar olarak gerçekleşti. 

Espor arenası için de girişimler yapılıyor

Geliştiricinin Summoners War IP’yi genişletmek için büyük planları var. Bunların arasında oyunu bir çeşit “Espor” olarak inşa etmenin yanı sıra, Funko ortaklığı ve Skybound Entertainment ile bir dizi çizgi roman ve animasyon gibi yeni bir ürün yelpazesi de var. Böylece oyunda yer alan karakterlerin hikayelerini öğrenebilir veya fiziksel figürleri satın alınabilir durumda olacak. 

Espor kısmında ise geliştiricinin böyle bir adım atması, mobil Espor arenasındaki rekabet ortamını kızdıracak gibi görünüyor. Kısa bir süre önce Clash Royale’e yapılan profesyonel lig yatırımı oyuncuları oyun içinde zaman geçirmeye daha çok teşvik edecek. 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler