Summoners War Gelirleri 1 Milyon Doları Aştı!

Summoners War

Summoners War çıktıktan 3 yıl sonra 1 milyon dolarını kazandı!

Com2uS Summoners War 2014’te piyasaya sunulduğundan bu yana hayat boyu gelirleri 1 milyar doları aştı.

Oyun, Temmuz 2017’de 80 milyon indirmeyi aştıktan sonra 890 milyon dolardan fazla gelir elde etti. Com2uS, 2. Çeyrek mali verilerine göre, oyunun Kore dışından 890 milyon dolar gelir elde ettiğini belirtti.

Bu dönüm noktasını kutlamanın yanı sıra, şirket Summoners War Dünya Arena Şampiyonasına ev sahipliği yapıyor ve ödül havuzu 100.000 dolar. Final, Kasım ayında ABD’de gerçekleşecek olan dokuz bölgesel maç olacak.

Finaller için Com2uS tarafından toplam 16 finalist çıkacak. Ayrıca bölgesel kazançları için nadir bir heykelcikle ödül kazanacaklar.

Küresel Bir Festival

Gamevil Com2uS Avrupa Genel Müdürü David Mohr “Bu şampiyona etkinliği belirli bir bölge ile sınırlı değil, daha doğrusu tüm dünyadaki tüm kullanıcıların bir araya gelebileceği küresel bir festival” dedi.

“Böyle bir etkinlik serisi sağlayarak topluluğumuza geri verebilmekten çok mutluyuz ve oyuncularımızın turnuvaya aktif olarak katılarak ya da en sevdikleri takımları izleyip tezahürat yaparak canlı yayınlardan bize katılmalarını umuyoruz.”

Turnuva, Com2uS‘ın Summoners War’u bir eSpor olarak uygulamayı planladığı gibi, IP etrafında diğer ürünleri de başlatmayı planlıyor. Markaya göre yeni bir MMO, çizgi film, film ve eşyanın çıkması planlanıyor.

Summoners War, artık hayat boyu gelirleri 1 milyar doları aşan çok küçük bir mobil oyun kulübünün bir parçası. Bir sonraki milyon dolarlık oyunlar listemizde de yer alacak. Haberleri kaçırmamak için Facebook sayfamızı takip edin!

Kaynak: Pocketgamer.biz

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts