Super Mario Run Sorunlarla Boğuşuyor

Super Mario Run

Nintendo,  her ne kadar Super Mario Run için  umutlu olsa da, istatistiklere göre durum hiç te iyi değil.  Oyunun indirme sayısı 200 milyona ulaşmış olsa da , şirkete esas  para kazandıracak olan oyun içi satın alma seçenekleri oyuncuların ilgisini çekmeyi başaramıyor.

Super Mario Run

Oyunun Google Play Store için yayınlanmasından günümüze kadar geçen süre zarfında Super Mario Run indirenlerin dünya genelinde 200 milyonu geçtiği Nintendo tarafından açıklandı. Bu indirme rakamlarının yüzde 90’ı  ise Japonya dışından geliyor. Böylesine muazzam bir indirme sayısına rağmen, işin içine diğer faktörler girince Nintendo için hiç iç açıcı olmayan bir senaryo ortaya çıkıyor.

Super Mario Run

Super Mario Run Dibe Vurdu

15 Aralık 2016 ‘da çıkış yapan Super Mario Run, oyunda bulunan 3 bölümün unsurlarını ücretsiz olarak deneme imkanı sunuyordu. Eğer $9.99 öderseniz oyuna tam erişim sağlayabiliyordunuz.

Super Mario Run, 151 ülke ve bölgede oyuncuların ilgisine sunulmuş,  İngilizce, Almanca, Flemenkçe, Fransızca, İspanyolca, Portekizce, Japonca, Rusça ve geleneksel Çince gibi pek çok dil desteği ile beraber çıkış yapmıştı.

Oyunu indirenlerin neredeyse tamamı üçüncü bölümden sonra istenen tam sürüm ücretini ödememeyi tercih ederek oyunu siliyorlar.  Doğal sonuç olarak kaldırma sayısının çokluğu  Super Mario Run‘ı sıralamalar da geriye çekiyor. Oyunu indiren kullanıcıların sadece yüzde 4 ‘lik bir kısmı oyunu satın alırken Nintendo başkanı Tatsumi Kimishima “kabul edilebilir kar oranları” diyerek, oyuna sahip çıksa da, durum hiç te iç açıcı durmuyor.

Yüksek ücret talebi ve yeterince yeni içeriğin gelmiyor oluşuysa Nintendo’nun büyük umutlarını ne yazık ki yerle yeksan ediyor.

Nintendo tarafından  Super Mario Run için paylaşılan tanıtım videosunu oyunu hala oynamamış takipçilerimiz için bir kez daha yayınlıyoruz.  Aşağıdaki oynatıcıdan videoya ulaşabilirsiniz. İyi seyirler dileriz.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts