Cloud9 oyuncusu Tarık: Çok Çalışıp, Savaşmaya Devam Edeceğiz.

Cloud9

Cloud9, BIG‘i DreamHack Denver Open‘da 2-0 yendikten sonra Tarık “tarik” Çelik turnuva hakkında ve yeni kadro düzenleri hakkında konuştu.

Cloud9

Jake “Stewie2k” Yip, DreamHack Denver Open‘ın en değerli oyuncusu olarak görülüyordu ama Cloud9BIG karşısında takımca çok iyi performans ortaya koydu ve tarik‘in katkıları sayesinde galibiyeti garantiledi.

–  Bu turnuva Cloud9’ın America’s Minor turnuvasından sonra oynadığı ilk LAN turnuvaydı. Kupayı evinize götürmek nasıl hissettirdi?

Bizim için gerçekten çok önemli bir turnuva olduğunu düşünüyorum ve kazanmak gerçekten çok iyi hissettirdi. Sadece çok çalıştığımız için değil, aynı zamanda kazanma şansımızın yüksek olduğunu bilmek çok rahatlatıcıydı ve bu galibiyet önümüzdeki turnuvalarda bize güven depolayacak.

  BIG, Cache haritasını seçerek size az da olsa zorluk çıkarmayı başardı ama Train haritasında yeterince iyi değillerdi. Takım olarak BIG’i nasıl değerlendiriyorsun?

Big gerçekten çok iyi bir takım. Cache haritasındaki maç gerçekten çok yakındı. Bir kaç hata yaptık ve o hatalar bizi batırabilirdi. Kaç tane “eco” round’unu kaybettiğimizi bilmiyorum. Bireysel olarak bakarsak, ben Cache haritasında gerçekten kötü oynadım ama takımın geri kalanı gayet iyi performans sergilediler. Takımımı destekliyorum ve onlarla gurur duyuyorum. Cache haritasındaki oyun iki şekilde de bitebilirdi. Hızlıca oyunu kapatabildiğimiz için mutluyum.

–  ESL One New York’a dönecek olursak, takım olarak çok iyi görünüyordunuz ama FaZe duvarına çarptınız. FaZe’in şuanki formu hakkında ne düşünüyorsun?

FaZe gerçekten çok korkutucu bir ekip ve eminim ki herkes onlara karşı oynamaktan çekiniyodur. Birlikte çok iyi iş yapıyorlar ve korkutucu olan kısmı da o. 5 tane superstar’a karşı oynuyorsunuz ama Finn “karrigan” Andersen, takımı bir arada tutmak için çok uğraşıyor. İşini gerçekten çok iyi yapıyor. Bizim için de aynısını istiyorum.

–  Oyun içi geçişleriniz hakkında konuşabilir misin?

Oyun içinde liderlik yapmak bazen moral bozucu olabiliyor. İyi yanları ve kötü yanları var tabi ki ama bunaltıcı olabiliyor. Çok fazla eleştiriye maruz kalıyorsunuz ve omzunuza çok yük biniyor. Yine de o işte kendimi geliştirmeye devam ediyorum. İlerleyen süreçte daha iyi olacağımı düşünüyorum. Takım arkadaşlarım bana güvendiği sürece her şeyi başarabilirim. Günün sonunda tek istediğim, takımdaki boşlukları doldurabilmek. IGL oynamam gerekiyorsa IGL olurum, başka bir şey oynamamı istiyorlarsa, o role de adapte olurum. Tek istediğim kazanmak.

–  Jake “Stewie2k” Yip, yeni kadrodaki sorunlardan şikayet ederken, bu turnuvada gerçekten çok iyi bir form yakaladı. Onun için ekstra bir çaba sarfediyor musunuz yoksa zamanla kendini daha rahat hissetmeye mi başladı?

Bana kalırsa rahatlamaya başladı ve sistemimizi daha iyi anlamaya başladı. Başlangıçta sistem üzerine çalışan bendim. Herkes oyun anlayışımızı çok iyi anlamaya başladı ve bu maçlara da yansıyor artık. Herkes rahatladığında iyi oynar ama Stewie2k rahatladıkça durdurulamaz oluyor. Bizim takımımız için çok önemli bir oyuncu, o iyi oynamaya başladığında, rakiplerimizin karşımızda durması gerçekten çok zor oluyor.

–  Koçunuz Soham “valens” Chowdhurry önemli bir işi sebebiyle bu turnuvaya katılamadı. Turnuvada başınızda olup, olmaması arasında bir fark görüyor musun?

Kazandığımız ilk LAN turnuvasında burada olmaması gerçekten kötü oldu. Çevrimiçi olarak elinden geldiğince bize yardımcı olmaya çalıştı. Yine de burada olmasını isterdim. Burada olsaydı bize çok yardımcı olabileceğini düşünüyorum. Buraya gelemediği için onun da hayal kırıklığı içinde olduğundan eminim.

– Turnuva programınıza bakarsak, önünüzde iBUYPOWER Masters, IEM Oakland ve Major elemeleri var. Bu turnuvalarda formda kalmak için ne yapmayı planlıyorsunuz?

Daha önce de söylediğim gibi, bu galibiyet bize güven depoladı. iBUYPOWER’a gittiğimizde, herkesin bu turnuvayı kazanarak gittiğimiz için sevinçli ve moralli olacağını düşünüyorum. Elimizden geldiğince çalışacağız ve savaşmaya devam edeceğiz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler