Tencent’in Auto Chess’i Chess Rush Şimdi Android ve iOS’ta

chess rush
Tencent’in Auto Chess oyunu Chess Rush çıktı.

Son dönemin en çok ilgi gören tarzlarından “Auto Chess“, Tencent‘in imzasıyla karşımıza çıktı. Hali hazırda League of Legends’ın Taktik Savaşları’yla da büyük ilgi gören Tencent, mobil oyuncular için de bir oyun çıkardı. Dota‘nın öncülüğünü ettiği ve büyük yankı uyandıran bu tarzın Tencent’in mobil oyunundaki karşılığıysa Chess Rush oldu. Chess Rush şimdi Android ve iOS üzerinden oyuncularını bekliyor.

Chess Rush oyunculara ne vaat ediyor?

Chess Rush temel olarak bir Auto Chess oyunundan beklenen her şeye sahip. Eşyalar biriktirebiliyor, karakterler alabiliyor ve bu karakterlerin seviyelerini yükselterek daha iyi bir kadroya sahip olabiliyorsunuz. Belirli aralıklar ile kahramanlarınızı güçlendirebiliyor ve sonrasında rakiplerle yapılan karşılaşmalar neticesinde de can değerinize göre oyunu kazanıyor veya kaybediyorsunuz.

Chess Rush’ın oyunculara sunduğu en büyük özelliklerden biri de karşılaşmaların bir Auto Chess yapımından beklenen süreden çok daha kısa sürüyor olması. Minik bir karşılaştırma yapacak olursak League of Legends’ın Taktik Savaşları’ndaki bir karşılaşma 30 dakikayı geçerken, bu yapımda “turbo mod” ile birlikte bir maçın süresi 10 dakika olarak görünüyor. Bu da oyunculara aynı sürede daha fazla ve daha hızlı oyun deneyimi sunuyor.

Oyunun içeriğinde neler var?

Chess Rush’ta yeteneklerine sınıflandırılmış 50 kahraman bulunuyor ve oyun bünyesinde yapılan maçlar 8 kişi arasında oynanıyor. Bireysel oyunların yanı sıra oyunun 2’ye 2 olarak oynanan bir modu da bulunuyor. Burada arkadaşınız ile birlikte savaşıyor ve tahtayı onunla düzenliyorsunuz. Ayrıca kısa sürelerle yeni güncellemeler çıkaran Chess Rush, olabilecek sorunları da en kısa sürede çözebilmek ve oyun deneyimini güzelleştirmek adına güncellemeleri sık tutmaya çalışıyor gibi duruyor. Bir diğer yandan karşılaşmaların dünyanın dört bir tarafındaki oyuncularla oynanabildiği bu yapım, tanıtımlarında “Hızlı ve Adil” sloganını kullanıyor.

Tencent, oyunun Çin’deki dağıtımı yapabilmek adına Drogo ile bir anlaşma yapmıştı. Haziran itibarıyla kolları sıvayan bu iki firma, şimdilerde oyunu Android ve iOS üzerinden oyunculara sunmanın mutluluğunu yaşıyorlar. Oyunu Android ve iOS üzerinden indirebilirsiniz.Oyunun detayları, son güncellemeleri ve rehberleri için de Mobidictum‘da buluşalım. İyi oyunlar!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts