The Witcher Mobil Oyun Mu Oluyor?

CD Projekt Red

Yeni Mobil Oyun Stüdyosu Duyuruldu!

Polonyalı oyun geliştirme stüdyosu CD Projekt Red, yeni bir stüdyonun açılışını duyurdu; Spokko. Stüdyo, 1994’te kurulan bir iş grubu Capital Group’un en yeni üyesi olacak. Grup, 2008’de CD Projekt Red’in Good Old Games‘i yarattığı ve daha sonra GOG.com olarak yeniden markalaştığı zaman çeşitlendirmeye başlamıştı. Şimdi ise onun yerine Spokko mobil projeler geliştirecek.

Cyberpunk 2077

CD Projekt Red’in zaten mobil cihazlarda çeşitli oyunları var. Ancak Spokko, şirketin sadece mobil oyun geliştirmeye adanan ilk stüdyosu olacak. Stüdyo liderleri fikirlerini CD Projekt Red’e dahil eden de ikili Maciej Weiss ve Rafal Staszewski olacak. CD Projekt Red’e göre, stüdyo, Spokko’nun hisselerinin çoğunluk hissesine sahip olacak ve şirketin hisselerinin geri kalanı yeni stüdyoda “kilit personel” arasında bölünecek.

Yeni Proje Mevcut Markalardan Geliyor!

The Witcher

CD Projekt Group Başkanı Adam Kiciński, “Spokko’yu birkaç yıldan beri tanıyoruz. Bize markalarımıza dayanan ilginç bir fikirle yaklaştılar ve fikirlerine yatırım yapmaya karar verdik. İşimizi yenilikçi konseptler ve çözümler ile genişletmek istiyoruz ve Spokko ekibinin bize sunduğu vizyon, tamamen yeni bir yaratıcı açıyı temsil ediyor. Yeni stüdyo büyük ölçüde bağımsız olacak. CD Projekt Grubunun faaliyetlerini yönlendiren felsefeye uygun olarak, farklı bir kimlik ve yaratıcı özerklik sağlamayı amaçlıyoruz.” dedi.

Yeni stüdyo işe alım sürecine çoktan başladı, ancak üzerinde çalışacakları şeylerin detayları bilinmiyor. Kiciński, CD Projekt Red’in mevcut markalarından birine dayalı bir fikre sahip olduklarını söyledi. Bu fikir TheWitcher, Cyberpunk 2077 veya tamamen başka bir şey olabilir. Maciej Weiss Spokko’nun kuruluşuyla ilgili kendi ifadesini sunmuştu:

“Cd Project’in fikrimize inandığını duyduğumuz için mutluyuz. Rafał ve ekibin diğer üyeleri ile işbirliğimiz uzun bir yol kat ediyor. Gündelik oyun geliştirme konusunda önemli deneyime sahibiz, ancak bu sefer oyuncular için yeni olanaklar sunan çok daha ileri ve iddialı bir proje üzerinde çalışmak istiyoruz.” dedi ve bunun çok heyecan verici bir meydan okuma olduğunu cümlelerine ekledi.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts