Umutcan Tütüncü 2.Kez Dünya Just Dance Şampiyonu!

Umutcan Tütüncü ve Just Dance rakipleri
Umutcan Tütüncü ve Just Dance rakipleri

Umutcan Tütüncü Türkiye’yi Gururla Temsil Ediyor

Ülkemizde sadece birkaç oyundan ibaret sayılan Esporlara karşı farkındalık yaşatacak bir gelişme oldu. Geçtiğimiz yıl Just Dance Dünya Kupası’nı kazanan Umutcan Tütüncü, bu yıl da 2018 Just Dance Dünya Kupası’nı kazanarak hem art arda iki kere şampiyon olup tarihe geçti hem de bizleri yeniden gururlandırmış oldu.

Seçmeler, hem çevrimiçi hem de dünya çapında birkaç hafta boyunca gerçekleştirildi ve her bir ülkede büyük çaplı finaller gerçekleştirildi. Just Dance ile “hareket sevincini” paylaşan binlerce katılımcı oldu. Just Dance World Cup 18’in finalleri 18 dans sever profesyonel oyuncunun katılımı ile Paris Esports Arena’da gerçekleştirildi. Just Dance Dünya Kupası’nın büyük finali, Kimberly Wyatt (dansçı, koreograf ve Pussycat Dolls’un eski üyesi) ve koreograf Zack Reece tarafından sunuldu.

Umutcan Tütüncü ve Just Dance rakipleri
Umutcan Tütüncü ve Just Dance

Şahane Just Dance Finali

Umutcan rahat açılış karşılaşmalarının ardından finalde rakibi Jordan “Jjtattoo75” Boury ile karşılaştı. Fransız kökenli olan yarışmacıya karşı efsane bir performans gösteren temsilcimiz şampiyon olarak bir daha tarihe geçti. Ülkemizde çok fazla seveni olamayan bir oyunda dünyaya karşı bizi temsil eden Umutcan’a teşekkür ediyoruz ayrıca gelecekti etkinliklerde kendisine başarılar diliyoruz. Umutcan Tütüncü’nün şampiyon olduğu anları aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler