Vainglory 5v5 Güncellemesi

Vainglory

Oyuncu sayısının artması ve teknolojinin gelişmesiyle, Vainglory’ye 5v5 modunu eklemek kaçınılmaz oldu.

Son güncellemeyle birlikte Vainglory baştan aşağı yenilendi. Kullanıcı arayüzünden oyundaki dengelere, haritalardan oyun modlarına kadar her şey değişti. Bazı karakterleri 5v5 için geliştirmek gerekirken bazıları da bu oyun modü için fazla güçlü kaldı.

Bambaşka bir oyun alanı

Yepyeni haritasıyla 5v5 tamamen farklı bir oyun. Çarpışmalar alışık olduğumuz gibi üç ayrı kulvarda gerçekleşiyor. Her takımın bir üssü ve yukarıda, ortada ve aşağıda olmak üzere farklı kuleleri var. Bölgeler arasında ise bilgisayar tarafından kontrol edilen canavarlarla dolu ormanlar yer alıyor. Canavarları bozguna uğrattığında sağlık, altın, saldırı ve savunma yükseltmeleri kazanıyorsun. Bu sebeple takımını farklı yeteneklere sahip karakterlerden oluşturmalısın. Ringo gibi menzilli bir savaşçı kulvarlarda etkili olurken, Krul gibi orman savaşçılarının gözlerden uzak bir yerde saklanması gerek.

Kahramanları, çığır açan görsel tasarımı ve tarafsız kurgusuyla Vainglory uzun süredir en fazla dikkat çeken rekabet oyunlarından biri. Hem amatör hem de profesyonellerin çok sevdiği Vainglory’ye yeni eklenen 5v5 özelliğiyle oyun şimdi daha da etkileyici.

Vainglory 3v3’ten 5v5’e

Çoğunuzun bildiği gibi Vainglory, mobil aygıtlar için tasarlanmış bir MOBA (çevrimiçi çok oyunculu savaş arenası). Oyunun 3v3 olarak kurgulanmış ilk versiyonunda daha kısa süreli ve hızlı karşılaşmalar gerçekleşiyordu. Pek çok oyuncunun rekabet üzerine kurulu yapımlarla tanışmasını sağlayan Vainglory kısa zamanda mobil e-sporun simgesi haline geldi.

Haritanın ortasından geçen devasa nehir, takımları birbirinden ayırıyor. Bu, MOBA’Iarda sıkça karşımıza çıkan standart bir özellik olsa da Vainglory’deki nehrin bir farkı var: Akıntı yönünde koştuğunda kendi hızını artırabiliyor ve orta kulvardan yola çıkarak yukarıdaki ya da aşağıdaki bölümlere daha kolay gidebiliyorsun. Haritanın ortasına eklenen iki nehir mağazası sayesinde ise daha hızlı bir şekilde alışveriş yaparak savaş meydanına geri dönebiliyorsun.

Gökyüzüne bak

Oyuna eklenen bir diğer yenilik ise ejderhalar. Bu iki canavardan biri nehrin başında, diğeri ise sonunda yer alıyor. Bir ejderhayı yakalamak için tüm takımın birlikte çalışması gerekiyor, ancak bu saldırılar oyunun gidişatını tamamen değiştirebiliyor. Hep beraber Hayalet Kanat’a saldırdığınızda ve onu yendiğinizde, savaşta değilken bile sağlık ve enerji yenileme hakkı kazanıyorsunuz. Ayrıca takım savaşlarında fark yaratan güçlü kalkanlar da elde ediyorsunuz.

Deneyimlerimizden yola çıkarak Hayalet Kanat adlı ejderhayı alt etmenin nispeten biraz daha kolay olduğunu söyleyebiliriz. Bu sebeple Hayalet Kanat’a oyunun başında saldırmak daha mantıklı.

Ancak asıl önemli olan ejderha Kara Pençe. Vainglory’nin 3v3 modunu oynayan oyuncular Kraken’in oluşturduğu hasarı gayet iyi biliyor. Kraken, alt edildiğinde senin tarafında savaşmaya başlayan hantal bir canavar. Kara Pençe ise Kraken’i mahcup edecek özelliklere sahip bir ejderha. Kara Pençe’yi yakaladığında seni gökyüzüne çıkarabilir, haritanın etrafında dolaşmanı, orta kulvara iniş yapmanı ve düşman üssüne doğru ilerlemeni sağlayabilir. Kara Pençe’nin asıl hedefi kuleleri devirmek. Ancak ağzından ateş püskürterek yaptığı saldırılarla kahramanlardan oluşan bir takımı gafil avlayabiliyor ve yok edebiliyor. Böylece sen ve takımın zaman kazanarak haritanın diğer noktalarında gerçekleştireceğiniz saldırılara odaklanabiliyorsunuz. Kazandığınız zamanı yeni dostunuza destek olmak için de değerIendirebilirsiniz.

Oyunda keşfedilecek daha çok şey var. Tavsiyemiz, Vainglory’deki güncellemeyi indirmen ve 5v5 modunu oynayarak tüm yenilikleri bizzat deneyimlemen. Şansın bol olsun!

iOS platformu için Vainglory oyununa App Store  üzerinden erişebilirsiniz. Android içinse Google Play Store üzerinden oyunu ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Kaynak : Apple App Store

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler