Westworld Mobil Oyunu Kapanıyor

Westworld Mobile
Westworld Mobile

Mobidictum’Sevilen Tv dizisi Westworld’un ücretsiz mobil oyunu, geçtiğimiz yılın haziran ayında hayranlarıyla buluşmuştu. Hem iOS hem de Android platformu için geliştirilen oyun, dizi evreninden bir çok karakter barındırıyor. Ücretsiz olan oyun, daha çabuk ilerleyebilmenize olanak sağlayan oyun içi satın alma sistemine sahip. Dizi evrenine hayran olan oyuncuların zevk alarak oynadığı oyun son aylarına girdi. Behaviour Interactive tarafından geliştirilen oyundan sevenlerine kötü haber geldi.Westworld Mobil resmi twitter adresinden yapılan açıklamaya göre oyun 16 Nisan’da resmi olarak kapanacak.

Oyun şuan App Store ve Google Play Store’dan kaldırılmış durumda. Eğer oyun cihazınızda yüklüyse 16 Mart tarihine kadar oynayabilirsiniz. Eğer yapa zeka konular ilginizi çekiyorsa, Google’ın tasarladığı dünyanın ilk yapay zekalı kamerası hakkındaki yazımıza göz atabilirsiniz.

Oyun Davalık Olmuştu

2018’in Haziran ayında Fallout Shelter oyunun yapımcısı Bethesda Softworks, Westworld Mobil oyunun Fallaout Shelter oyunundan kopyalandığını öne sürerek Warner Bros. Interactive ve Behaviour Interactive firmalarına dava açmıştı.Behaviour Interactive firması aynı zamanda Fallout Shelter projesinde de çalışmıştı. Şirketler aralık ayında anlaşmaya karar vermiş, ancak bu anlaşmanın detayları kamuoyu ile paylaşılmamıştı. Dava sonucunda net bir kazanan ya da kaybeden olmasa da, kapalı kapılar ardında bazı yaptırımlar uygulanmış olabilir. Westworld Mobil oyunun kapanması büyük olasılıkla bu anlaşma sınırları içersinde gerçekleşmiş gibi görünmekte. Öte yandan, uzun süreden beri güncellenmeyen oyunun kapanması ile dava birbirinden bağımsız olabilir. Hatta Werner Bros. Bethesda şirketinin Westworld Mobil oyunu hakkındaki  suçlamalarını asılsız bulmuş ve oyunun özgün olduğu konusunda güvence vermişti.

Twitter Hesabından Duyruldu

Westworld Mobile Twitter
Westworld Mobile Resmi Twitter Hesabından Yapılan Açıklama

“Umarım Westworld Mobil oynamaktan zevk almışsınızdır. Size parkın yeni bir evreye girdiğini ve artık iş başvuruları alamayacağımızı bildirmekten üzüntü duyuyoruz. Oyun 15 Ocak 2019’da App Store ve Google Play’den kaldırılacak, 16 Nisan 2019’da ise resmi olarak kapanacak. Bugünden itibaren oyun içinde alım yapamayacaksınız. Eğer oyun içi paraya birimine sahipseniz, 16 Nisan 2019’da oyun kapanmadan önce kullanmayı unutmayın.

Westworld Mobil oyununun kapandığını gördüğümüz için üzgünüz. Oyuncuların eğlenmesi için etkinlikler ve içerik üretirken inanılmaz vakit geçirdik. Topluluğumuzun hevesini ve oyuna katılımını derinden takdir ediyoruz.

Westworld’ü destekleyen herkese minnettarız ve umarız oyun geri kalan zamanında eğlenceli olur.”

En yeni ve en güncel mobil oyun haberleri Mobidictum’da!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler