WhatsApp’a Dört Yeni Özellik

Popüler anında mesajlaşma uygulaması WhatsApp Android sürümüne dört yeni özellik geliyor. Uygulama bu yeniliklerle kullanıcılara kullanımı daha kolay hale getirilmiş bir deneyim yaşatmayı planlıyor.

Popüler anında mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Android sürümü için dört yeni özellik getiriyor. Uygulama bu yeniliklerle kullanıcılara kullanımı daha kolay hale getirilmiş bir deneyim sağlamayı amaçlıyor.

Engellenen Kullanıcılar

Gelen özellikler arasında ilk özellik engellediğiniz kullanıcılarının engelini daha kolay kaldırmanızı sağlıyor. Kişi listesinden engellediğiniz kullanıcının üzerinde parmağınızı basılı tuttuktan sonra gelen engeli kaldır seçeneğine dokunarak engeli kaldırabilecek ve o kişi ile yeniden iletişime geçilebilecek.

Davet Et Özelliği

İkinci özellik ise WhatsApp’ın iOS uygulamasında bulunan bağlantı yolu ile Davet et özelliğini”. Android sürümüne gelmesi. Artık dahil olduğunuz bir gruplara bir kullanıcıyı davet etmek istediğinizde yalnızca bir bağlantı göndermeniz yeterli olacak.

Yönetici Ayarları

Geliştirme ekibinin test edip bizlere sunduğu bir diğer özellik ise “Yönetici ayarları”. Yönetici ayarları sayesinde grup yöneticileri, gruba üye olan kullanıcıların kendisine doğrudan mesaj göndermesine ya da grup bilgilerini değiştirebilmek gibi bazı özelliklere erişimine izin verebilecek.

Sallama Özelliği

WhatsApp’ın uygulama sorunlarını çözmek üzere test ettiği bir başka özellik de “Sallamak”. WhatsApp ile iletişime geçebilmek için yapmanız gereken tek şey uygulama açıkken telefonunuzu sallamak.

WhatsApp geliştirme ekibi, özelliklerin tamamını ya da bazılarını tüm kullanıcılara yayınlayabilir. 

Güncelleme detaylarının kaynağı: Sputnik

Total
0
Shares
1 Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler