Microsoft Windows Mobile Yatırımlarının Devam Ettiğini Bildirdi

Windows Mobile
Hemen hemen hepimiz Microsoft Windows Mobile telefonlarının artık çok fazla gelecek vaat etmediğini biliyoruz. Ancak görünüşe bakılırsa Microsoft firması  bizim gibi düşünmüyor. Konu hakkında açıklamada bulunan Microsoft, Windows Mobile yatırımlarının devam ettiğini bildirdi.

Microsoft, Windows Mobile Konusunda Israrcı

Gelişen teknoloji ile birlikte, çoğu kişi artık Windows işletim sistemi kullanan telefonlarının bir geleceğini olmadığı kanaatine vardı. Microsoft ‘un yetkili isimlerinin açıklamaları da tuz biber oldu. Hal böyle olunca da tahmin ettiğiniz üzere Microsoft’un Windows Mobile telefonları gündemden bir hayli geride kaldı. Ancak görünüşe bakılırsa Microsoft bu yarıştan çekilme niyetinde değil ve ilerleyeceğine inanıyor. Bu noktada Windows telefonlarına yatırım yapmaya devam edeceğini bildiren şirket, açıkçası herkesi şaşırttı.

Microsoft şu aralar yeni bir cihaz piyasaya sürme niyetinde olmasa da, hatalarını aradığını ve 2019’un ortasına kadar mevcut telefonlar için destek vermeye devam edeceklerini bildirdi.  Destek hizmetlerini sürdürecek olan firma, pek çok yeni güvenlik yaması çıkartmayı ve tespit edilen sorunları gidermeyi umuyor. Şirket ardından da yeni ve farklı bir bakış açısı ile piyasaya tekrar giriş yapacağının altını çizdi.

Satya Nadella: “Zamana ihtiyacımız var”

Diğer bir yandan bizler artık Microsoft’un telefon alanında yarıştan çekildiğini düşünürken, bugün yapılan bir konferans görüşmesinde konu ilgili olarak CEO Satya Nadella ilginç bir açıklamada bulundu. Nadella açıklamasında, Microsoft’un mobil cihazlarla ilgilenmekten geri durmadığını ancak bu konu hakkında biraz zamana gerek olduğunu vurguladı.

Microsoft geri kaldığı mobil yarışında rakiplerine yaklaşır mı veya yaklaşsa bile piyasada uzun ömürlü olarak kalır mı bilinmez ancak bu girişim, Windows telefon severleri umutlandıracaktır. Bu arada Microsoft ‘un çeşitli yazılım departmanları ve garaj ekibi hem Android hem iOS için uygulama geliştirmeye devam ediyor. Tamamı Microsoft uygulamaları ile dolu ve özelleştirilmiş bir Android sürümü de söz konusu olabilir. Doğrusunu söylemek gerekirse bu ihtimal bizi daha çok heyecanlandırıyor. 

Daha fazla uygulama ve oyun haberi için bizi  Facebook ve Twitter gibi sosyal medya hesaplarımız üzerinden takip etmeyi, haber ve gönderilerimizi beğenerek ve paylaşarak destek vermeyi ihmal etmeyin lütfen. 

Kaynak : Softpedia

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts