Women in Games Adayları Açıklandı!

Women in Games

Women in Games Mobil Ödülleri Adayları Açıklandı!

Kar amaçlı olmayan oyunlar için endüstri çeşitliliği organizasyonu Women in Games, Mobil Ödülleri açılışında kadın adaylarını açıkladı.

Ödül için 31 Temmuz’da ilk defa açıklanan yedi oyun listelendi. Etkinlikte kadınların liderliğindeki ya da kadın da içinde bulunduğu bir geliştirme ekibi ile en iyi oyun için bir Grand Prix ödülü verilecek. Bununla birlikte bir mobil oyun geliştiricisinden olağanüstü bir iş kalitesini tanıyan bir Liderlik Ödülü verilecek.

Açıklanan adayların listesi:

  • South Park Phone Destroyer, Neha Joshi Liderliğinde, RedLynx’te üretici, (RedLynx; Finlandiya’dan bir Ubisoft Studio’su)
  • Jungle Animal Hair Salon 2, Miglė Šaulytė Liderliğinde, Litvanya’dan TutoTOONS’ta CMO
  • Birdie’s Adventure, Astrid Refstrup Liderliğinde, Danimarka’dan Triple Topping Games’te kurucu ortağı
  • Eden Isle: Resort Paradise, Elaine Reynolds Liderliğinde, İrlanda’dan Simteractive Ltd. CEO’su
  • Rocket Rumble, Vicky Smalley Liderliğinde, Birleşmiş Krallık’tan Small Jelly’de CTO
  • Serena Supergreen und der abgebrochene Flügel, Linda Kruse Liderliğinde, Almanya’dan The Good Evil’da kurucu ortağı ve yönetim müdürü
  • A Normal Lost Phone, Elizabeth Maler Liderliğinde, Fransa’dan Accidental Queens’te kurucu ortağı

Women in Games’in CEO’su Marie-Claire Isaaman “İlk Women in Games Mobil Ödülleri etkinliğinde Avrupa çevresinden gelen katılımcı sayısından memnunuz ve bu etkinlik sektörde öncü kadınların geniş bir seçimini temsil ediyor.” diyor ve ekliyor:

“Bu ödüllerin amacı mevcut yeteneklerin genişliğini vurgulamak ve gelecek sene de herkesin oyunlarını sunmalarını teşvik ediyoruz. Sektörde yıllarını harcamış yapımcılar kadar yeni yapımcılara da etkinliğimizde yer ayırıyoruz.”

Ödül töreni, 6 Eylül’de Women in Games 2017 etkinliği sırasında yapılacak. Konferansın ana konuşmacılarının Anita Sarkeesian ve Brie Code olacağı planlanıyor.

Haberleri kaçırmamak için Facebook sayfamızı ve sitemizi takipte kalın!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler