Women in Games Türkiye’yi Tanıyalım

Women in Games Türkiye

Türkiye’nin ilk Oyun Yapımcıları & Geliştiricileri Derneği OYUNDER, bünyesinde Women in Games Türkiye‘nin kuruluşuna öncülük ederek Türkiye’nin başarılı oyun şirketlerinin kadın profesyonellerini ve Türkiye oyun sektörü içerisinde yer almayı hedefleyen kadın girişimcileri bir araya getirdi.

Women in Games Turkiye‘nin hedefi kadınların Türkiye oyun sektörü içerisinde sadece bir oyuncu ya da izleyici olarak değil yenilikçi ve yaratıcı fikirleriyle katılımcı ve üretici olarak yer almasını sağlamaktır.

Şu ana kadar iki akademi programı  ve 10 ‘dan fazla konferans ve seminer gerçekleştirerek 80 ‘e yakın genç kızımızı oyun sektörüne kazandıran ekip yakın zamanda üçüncü akademi programının detaylarını açıklayacak ve İzmir ve Ankara gibi kentlerimizde şubeler kuracak. 

Kimler Katılmalı

1- Oyun sektörünü tanımak isteyen kadın girişimci ve yatırımcılar,
2- Kadın/Erkek bu sektöre ilişkin daha fazla fikir sahibi olmayı hedefleyenler,
3- Oyun sektörü içerisinde her hangi bir alanda kariyer yapmayı hedefleri arasına almış olan kadınlar,
4- Oyun sektörünü kadın profesyonellerin perspektifinden tanımak isteyenler,
5 -Ekiplerinde kadınların farklı bakış açısına yer vermek isteyen yöneticiler,
6- Oyun karakterlerini, eserlerini, tecrübesini ve/veya teknik kapasitesini sektör paydaşları ile networking sırasında paylaşmak isteyenler.
7- Dijital sanatı merak eden, ilgi duyan ve bir parçası olmak isteyen öğrenciler

8- Oyun sektörüne ilgi duyan kadın gazeteci, yazar, blogger, youtuber ve vloggerlar.

9- Oyun sektörünün ayrılmaz bir parçası olan Cosplayer ‘leri.

Women in Games Türkiye ‘ye katılmak için yapmanız gereken sadece [email protected] adresine kendinizi tanıtan bir mail göndermek. 

Women in Games Yönetim Kurulu’nu Tanıyalım

Women in Games Türkiye Yönetim Kurulu
Women in Games Türkiye Yönetim Kurulu

Simay Dinç

Women in GamesTürkiye’nin ilk Oyun Yapımcıları ve Geliştiricileri Derneği Oyunder‘in yönetim kurulu üyesi ve Women in Games Türkiye’nin kurucusu.Yapımcısı olduğu Recontact:Istanbul, Apple tarafından 2015 yılı Türkiye’den en iyi mobil oyun seçildi. Los Angeles New Media Film Festivalinde ödüllendirildi. Recontact:Istanbul serisinin ikincisi Dünya’nın ilk sinematografik mobil oyunu Eyes of Sky’ın yapımcısı. Digital Age dergisi tarafından Dijital Dünyaya ilham veren kadınlar arasında gösterildi. Sosyal etkiye inanan girişimci Simay Dinç, Türkiye’nin ilk yaratıcı girişimcilik köyü ‘Small Village Small World’ projesini oluşturdu. Bilim insanlarının, Sanatçıların ve Girişimcilerin bir arada çalışacağı KIRAARTHANE’nin kurucu ortağı. Simay, sadece kendi girişimleri üzerinde çalışmıyor, girişimleri ve girişim fikirleri olan insanlara da mentörlük yapıyor. Simay, aynı zamanda Rising Tide Europe’da Melek Yatırımcı olarak yer almakta ve yaratıcı endüstrilere yatırım yapmakta.

Özge Çarıkçı

Women in GamesDüzce Üniversitesi Elektronik Haberleşme bölümünü okul birincisi olarak bitirdikten sonra tercihini oyun geliştirme yönünde  yapan Özge Çarıkçı, 2011 yılından bu yana globalde başarılı projelere imza atabilmek için  tutkuyla gelişimine devam etmektedir. Ark Game Studios, Mobilecraft Game Studios, Atom Games, Imagine Codes gibi birçok oyun yapım şirketinde oyun geliştiricisi görevini üstlenerek 15’ten fazla projenin geliştirilmesi ve yayınlanmasında yer almasının yanında freelance olarak yurtiçi ve yurtdışı birçok firma/holding/şahıs ile birlikte projeler geliştirdi. Ayrıca Bilişim Eğitim Merkezi’nde Unity3D Eğitmenliği yapmakta olan Özge Çarıkçı, edindiği tecrübe ve bilgileri yeni nesillerle paylaşmaktan büyük keyif almaktadır. 

Imagine Codes oyun stüdyosunda Team Lead Developer olarak görev alan Özge Çarıkçı, kurdukları Junior oyun geliştirme ekibine vermiş olduğu mentörlük ile ekibin Swirl adlı oyunu geliştirmelerini sağlamıştır. Yayınlandığı ilk hafta Türkiye ve Ingiltere başta olmak üzere 10 farklı ülkede feature olmuştur. Hızlı bir şekilde ivme yakalayan oyunun güzel bir başlangıç olduğunu ve elde ettikleri başarının onları bir sonraki oyun için daha da heyecanlandırdığını belirtiyor.

Deniz Vural

Women in GamesBağımsız oyun geliştirici unvanına sahip Deniz Vural, İstanbul Aydın Üniversitesi, Yazılım Mühendisliği 2016 mezunudur. Mezuniyeti öncesinde oyun yazılımı alanında kendini geliştiren Deniz, mezuniyeti sonrasında Gripati Digital Entertainment ortaklığı ile ilk profesyonel oyunu olan Bilgi Maratonu – Dünya Turu’nu Apple App Store ve Google Play Store uygulama marketlerinde yayınlamıştır. Kısa sürede büyük başarı yakalayan, trivia ve aile kategorilerinde üst sıralara çıkan oyun kendi kategorisinde farklı bir dinamiğine sahip ilk oyun olma özelliğindedir. Deniz Vural, Türkiye’de yakaladığı bu başarılı çıkışını globale
taşımak için oyunun İngilizcesi, Quiz Run – World Tour’un çıkış hazırlıklarını tamamlamıştır. 

 

Gizem Kunt

Women in Games2 Kasım 1982 yılında İstanbul’da doğdu. Yeditepe Üniversitesi Endüstriyel Tasarım bölümünden mezun oldu. Şu anda Taşyapı Design Office de Endüstriyel tasarımcı / 3D artist olarak çalışıyor. Aynı zamanda GeeQueenArts olarak kendi oyununu tasarlamakta. Bloodelf Arcane Mage ,figür koleksiyoncusu, 3D modelci ,fotoğrafçı ve doğuştan oyuncu. Women in Games Türkiye şarkısının lead vokali de Gizem Kunt’a ait.

 

 

 

 

Women in Games Türkiye hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için wing.oyunder.org adresini , Facebook ve Instagram hesaplarını takip edebilirsiniz. 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler