Xiaomi Mi 8 Serisi 3 Haftadan Az Bir Sürede 1 Milyondan Fazla Sattı

Xiaomi Mi 8 Serisi
Xiaomi Mi 8 Serisi

Xiaomi Mi 8 Serisi İle Yükselmeye Devam Ediyor

Yakın zamanda Gearbest ile yaptığı ortaklıkla Türkiye piyasasına giren Xiaomi, başarına dünya çapında devam ediyor. İçinde bulunduğumuz haziran ayının beşinci gününde piyasaya sürülen Xiaomi Mi 8 serisi cihazlar, yaklaşık 18 gün içerisinde toplam 1 milyondan fazla sattı. 

Bu bilgi, şirketin küresel sözcüsü Donovan Sung’un resmi Twitter hesabı üzerinden atılan bir Tweet ile paylaşıldı. 5 Haziran’da piyasaya sürülen ürünler Mi 8 ve Mi 8 SE satışları büyük ölçüde arttırırken, insanların çoğunluğu serinin bir diğer üyesi olan Xiaomi Mi 8 Explorer’ın piyasaya sürülme tarihi hakkında bilgi almak için uğraşıyorlar.

Bu konuda deneyimli olan Donovan Sung’un ise bu kişilere sadece yakın bir zamanda beklenilen tarihin herkes ile paylaşılacağını belirtti.

Nedir bu cihazların özellikleri?

Mobil cihazlar sektöründe dünya devlerinin arasında kendine yer bulan Xiaomi GSMArena’nın sağladığı verilere göre 73 adet farklı telefon modeli üretmiş. 2010 yılında Çin’in Pekin şehrinde kuruldu. Bu kısa süre içerisinde firma dünyanın en büyük 4.akıllı telefon üreticisi olma unvanına sahip oldu. 

2018’in Mayıs ayında duyurduğu cihazlardan ilki olan Mi 8, nerdeyse Xiaomi’nin her cihazında olduğu gibi güçlü performansı ve uygun fiyatı ile önümüze çıkıyor. Qualcomm SDM845 Snapdragon 845 işlemcisi ve Adreno 630 grafik işlemcisi ile amiral gemisi kıvamına gelmiş gibi görünüyor. Cihazın olumsuz detaylarından gözümüze ilk çarpanı kesinlikle microSD kart girişi bulunmaması. Şirket bunun yerine telefona 64/128/256GB’lık depolama seçenekleri sunmayı uygun bulmuş.Xiaomi Mi 8 Serisiİkinci cihazımız ise Mi 8’in küçük kardeşi Mi 8 SE oluyor. Cihazda abisinden farklı olarak yaklaşık 0.33 inç daha küçük bir ekran ile geliyor. İşlemci ve grafik işlemci kısmında da birkaç model daha eski donanımlar SE’de bulunuyor. 

Son olan ve merakla beklenen cihaz Xiaomi Mi 8 Explorer’ın piyasaya sürülme tarihi henüz belli değil. Cihaz donanım özelliklerinden çok tasarımı ile merak uyandırıyor. Sadece tek bir görünüm modeli olan cihazda arka kapak siyah-şeffaf olarak tasarlanmış. Paylaşılan fotoğraflara göre telefonun içi görülebilir durumda. Ayrıca cihaz RAM ve depolama alanı konusunda Mi 8’den daha üstün oluyor. 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler