Yeni App Store İndirmeleri Arttırdı!

App Store

iOS 11 ile birlikte güncellenen ve modern bir arayüz tasarımına geçen App Store, uygulama geliştiricilerinin yüzünü güldürdü.

Güncelleme sonrası indirmeleri %800’e varan oranlarda artıran App Store bunu nasıl başardı ?

Apple, geçtiğimiz Eylül ayında indirmeye sunduğu iOS 11 ile, daha iyi bir deneyim sunan yeni bir App Store versiyonununu kullanıcılarının erişimine sundu. Geliştiricilerin oyunlarını ve uygulamalarını daha etkili bir şekilde kullanıcılara sunabilmesini sağlayan App Store güncellemesi, indirme oranlarını %800 oranında artırdı. Günün oyunu/uygulaması gibi içerikler sayesinde bu başarıyı elde eden App Store, geliştiricilerin yüzünü güldürdü.

Eylül 2017’den bugüne kadarki verileri değerlendirdiğimizde, “Günün Oyunu” olarak belirlenen oyunların indirme sayıları bir önceki haftaya göre %802 artış gösterdi. Aynı şekilde “Günün Uygulaması” kısmına giren uygulamalar da %685’lik bir artış gösterdi. %222 artış sağlayan  “Hikayeler” ve %240 artış sağlayan “Uygulama Listesi” de bu artışın arkasında yatan en büyük sebeplerden ikisi.

Yeni App Store

Apple’ın uygulama eko sistemi her geçen gün büyürken, App Store da bu büyümeye ayak uydurmayı başardı. iOS 11 ile yenilenen Apple ‘ın mobil uygulama mağazası eskisinden daha fazla editör bakış açısı sunuyor. Yani eskiden çeşitli algoritmalarla öne çıkarılan uygulamalar, şu an Apple editörleri tarafından belirleniyor.

“Günün Uygulaması” gibi içerikler sayesinde App Store, kullanıcıların ilgisini daha çok çekmeyi başarıyor.

Özellikle “Günün Oyunu ” ve “Günün Uygulaması”  oldukça başarılı tasarlanmış. Oyun ve uygulamanın detaylı açıklaması, özendirici bir çalışma ile kullanıcılara sunuluyor. Video içerik ve uygulama içi görseller ile de desteklenen tanıtım yazıları oldukça ilgi görüyor. 

Bu bölümde karşınıza çıkacak size özel uygulama listeleri de oldukça başarılı bir şekilde hazırlanıyor. Örneğin spor ile uğraşan birisiyseniz “Yarı Maratona Hazırlık”  gibi bir liste ile karşılaşıyorsunuz. Ya da video düzenleme gibi işlerle uğraşıyorsanız size yardımcı olacak en iyi uygulamaların bulunduğu bir listenin karşılaştırmalı özelliklerle sunulduğunu görüyorsunuz.

Yeni bir uygulama ya da oyun geliştirdiyseniz uygulama mağazasının editörleri ile iletişime geçebilir ve geliştirdiğiniz uygulama ya da oyunun vitrinde yer almasını sağlayabilirsiniz.Özellikle geliştirdiğiniz oyun bazı özellikleri ile diğer oyunlardan ayrılıyor ya da öne çıkıyorsa vitrinde yer almanın yanı sıra günün oyunu da seçilebiliyor bir haftaya yakın süre mağazanın açılış sayfasında yer edinebiliyorsunuz. Bu arada belirtmeden geçmeyelim yerli oyunlar da zaman zaman “Günün Oyunu” seçilebiliyor. Yakın zaman da Simay ve Eray Dinç kardeşlerin oyunu ReContact İstanbul: Eyes of Sky‘ın App Store ‘da günün oyunu seçilmesi gibi. 

Recontact İstanbul:Eyes of Sky

 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts