Zynga Hacklendi!

Zynga
Zynga Hacklendi!

Popüler oyun geliştirme şirketlerinden olan Zynga, tekrar hacklendi!

Zynga Bir Kez Daha Hacklendi!

Popüler oyun geliştirme şirketlerinden olan Zynga, bir kez daha aynı hacker tarafından hacklendi!

Pakistan asıllı bir hacker tarafında iki defa hacklenen Zynga, FarmVille, Poker, 101 Plus, Mafia Wars gibi büyük bir oyuncu kitlesinin oynadığı önemli oyunları geliştiren Zynga, en büyük oyun devleri arasında yer alıyor. Saldırıyı gerçekleştiren Pakistanlı, önemli bir oyunun veritabanına ulaştığını ve yaklaşık 220 milyon kullanıcı verilerini ele geçirdiğini duyurdu.

Zynga Hacklendi!

Bu yılın başlarında yaşadığı hacklenme ile gündem olan dev oyun geliştirme şirketi Zynga, bir kez daha hacklendi. Şirket aynı hacker tarafından ikinci kez hacklendi. Hacker, 220 milyon oyuncunun şifre, isim ve e-posta, Facebook profili, telefon numarası gibi bilgilere erişim sağladı. Bu yılın başında da aynı mağduriyete uğrayan Zynga 1 milyar kullanıcısının bilgilerini hackerlara kaptırmıştı. Bunun ardından çok yüksek sayıda kullanıcı kaybeden Zynga’nın bu sefer ne yapacağı merak konusu.

Zynga - Words With Friends
Zynga – Words With Friends

Bu seferki hack işlemi Words With Friends oyunuyla gerçekleşmiş. Bu oyun ile Zynga veri tabanına ulaşan Pakistanlı hacker, piyasa değeri 5 milyar dolardan fazla değeri bulunan Zynga’yı ikinci kez hackleyerek resmen dalga geçti.

Henüz kimliği belirlenemese de Pakistanlı olduğu bilinen hacker hakkında daha öncesinde yasal süreci başlatan Zynga için bu süreci bir adım ileriye götürmesi bekleniyor. İlerleyen günlerde Zynga’nın atacağı adımlar ne olacak göreceğiz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts