AFK Arena İnceleme

AFK Arena

Lilith Games‘in imzasını taşıyan AFK Arena, AFK oyunlarına farklı bir bakış açısı getiren ücretsiz, hoş grafikli ve zengin içerikli bir mobil AFK oyunudur. Yaşam ile ölümün anlaşmazlıklarından yola çıkarak gelişen AFK Arena evreninde amacımız, geniş kahraman havuzundaki kahramanları kullanarak karşımıza çıkan iblisleri alt etmektir. Tabii bu sırada birçok farklı oyun modu, etkinlik ve kahraman geliştirmelerini sunmasıyla birlikte oyuncuyu kendine çeken oyun, grafikleriyle de doyum yaşatmayı başarmışa benziyor. Bu doyum, AFK Arena oyunu incelemesi için kullandığımız BlueStacks 4 ile gayet keyifli bir şekilde çıkartılabiliyor. Bir diğer yandan espor tarafı için de oyuncuları heyecanlandıran AFK Arena, klanlar arası karşılaşmaları konu alan turnuvalarıyla da oyuncuları mobil espor dünyasının heyecanlı dünyasının içine sokabilir.

AFK Arena
AFK Arena ile sefere girmek gerekmeden ganimet elde edilebiliyor.

AFK Arena Hikayesi

Başlarda ölüm işe yaşamın barış içindedir fakat yaşam tanrıçasının elde ettiği güçleri kıskanan ölüm, “Hypogeans” adlı ırkı oluşturduktan sonra öfkeyle yaşamı tahtından etmeye çalışmaktadır. Buna karşı yaşam tanrıçasının önderlik ettiği insan ırkı savaştan galip gelir. Bu savaştan bitkin ve yorulmuş halde çıkan yaşam tanrıçası son çare olarak kalan gücünü kullanır ve yedi ilahi objeyi oluşturur. Yıllar sonra Hypogeans ırkının tekrar ortaya çıkması ile hikayemiz burada başlamış oluyor.

AFK Arena
61 kahraman ile zengin kahraman havuzu.

AFK Arena Kahramanlar

Başlangıçta sadece belirli birkaç kahramana sahip oluyoruz. Ardından girdiğimiz bölümlerde eldi ettiğimiz zaferler ile seviyemizi yükselttikten sonra geniş kahraman havuzundan birkaç kahraman daha envanterimize eklenmeye başlıyor ve ileri seviyelerde açılan “Soylu Taverna” isimli bina ile 6 ırktan oluşan 61 kahraman arasından rastgele olarak kahraman alabileceğimizi öğreniyoruz.

Bölümlerden veya AFK kutusundan elde edebileceğimiz donanımlar ile kuşatabileceğimiz kahramanları ayrıca “Yükselme Tapınağı” binasında yükselmesini sağlayabiliyoruz. Bu yükselme işlemi size güçlü bir şampiyon kazandırmasına karşın sizden kurban etmek için ayrıca bir kahraman istiyor. Yani yükselme işlemini uygulamak istediğiniz kahramanı seçerken biraz dikkat etmeniz gerekiyor.

Kahramanlarımız ırkları olduğunu söylemiştik. Aynı türden farklı kahramanları bir araya getirdiğimizde ayrıca saldırı gücü güçlendirmesi ve can oranında artış gibi farklı özellik bonusları da BlueStacks ile AFK Arena oyununda bizi bekliyor olacak. Kahramanlarınıza uygulayabilecekleriniz bununla da sınırlı değil. Bir kahramanınızı sıfırlamak, ona harcadığınız bütün kaynakları geri almak için “Köhne Arabası” binasını kullanarak karakteri ilk haline geri döndürebilir veya onu emekli edebilirsiniz. Şunu da söylemeden geçmemek gerek; 61 kahraman olmasına karşın her kahramanın hikayesini okuyabileceğiniz bir öykü de sizi kahraman sayfasında bekliyor olacaktır.

AFK Arena
Auto butonu ile kahraman kartlarına tıklamadan yetenekler kullanılabiliyor.

AFK Arena Sefer

Sefer haritalarına baktığımızda yine çeşitliliğiyle göze pek hoş gelen ve grafik olarak birbirinden farklı pek çok sefer haritası da AFK Arena’da bizi bekliyor. Her bir bölüm 10 seferden oluşuyor ve sonuncu seferde bizi bir patron bekliyor. Patronu alt ettiğimizde farklı bir haritaya geçiş yapıyoruz ve seferler zafer çıktığımızda ise oyunda yer alan bazı özellikleri açabiliyoruz. Örneğin bir klana katılmak ve kendi klanımıza sahip olmak için seferlerden 2-20 aşamasını tamamlamış olmamız gerekiyor. Klana sahip olduğumuz takdirde ise klan mağazasını, takım avı özelliğini ve klan arkadaşlarımızın kahramanlarını ödünç almak gibi bazı özelliklere sahip olabiliyoruz. Klan özelliklerini bilgisayardan daha iyi görebilirsiniz.

AFK Arena Sefer sırasında öncelikle var olan kahramanlarımızın dizilişini ayarlamamız gerekiyor. Savaş sırasında kahramanlarımızın özel yeteneklerini kahraman kartlarına tıklayarak aktif hale getirebiliyoruz fakat dilerseniz oyun ekranındaki “auto” tuşuna tıklayarak kahramanlarımızın yeteneklerini otomatik olarak kullanmasını sağlayabiliyoruz. Buna ek olarak girdiğimiz savaşları hızlandırabiliyoruz fakat bu butonun aktif hale gelmesi için 2-28 aşamasını geçmeli veya 2. seviye VIP’e sahip olmamız gerekiyor.

BlueStacks ile PC’den oynayabileceğimiz AFK Arena, ekstra ganimet elde etmek isteyen oyuncuları da bu noktada unutmuş değil; savaş sırasında düşmanlardan çıkan sandıklar ile oyuncular savaştan daha yüksek ganimetler ile çıkabiliyor. Sefer girmek size zahmetli mi geliyor? O zaman sefer ekranındaki AFK kutusu ile birikmiş ganimetlerinizi toplayarak yine kahramanlarınızı geliştirebiliyorsunuz.

AFK Arena
Birbirinden farklı oyun haritaları AFK Arena’da sizi bekliyor.

AFK Arena Karanlık Orman

AFK Arena seferlerinden sıkılmışsanız oyun size farklı bir oynanış daha sunuyor. Karanlık Orman ile birlikte birbirinden farklı oyun mekanikleri önümüze çıkıyor. PC’den oynayabileceğimiz AFK Arena‘da örneğin “Büyülü Labirent” haritasında önümüze farklı yollar çıkıyor ve bu yolların her biri farklı bir olaya kapı açıyor. İlerlediğimiz yollardan bazıları ganimetlere sahip düşmanlara giderken bazıları ise kahramanlarımızı dinlendirebileceğimiz ve canlarını artırabileceğimiz özellikler sunuyor çünkü bu haritada kahramanlarımız savaştan çıktıktan sonra daha az canlı olarak karşımıza çıkıyor.

Bazı yollarda “Terk edilmiş Yük Arabası” karşımıza çıkması durumunda farklı bir kahramanı envanterimize katabilirken, bazı yollarda kahramanlarımızın canını artırabileceğimiz “Canlılık Çeşmesi” ortaya çıkıyor. Kahramanlarımız öldüğü taktirde harita boyunca bir daha kullanamayacağımız söz konusu olduğu için bu kararları mantıklı bir şekilde seçmemiz gerekmesine karşın oyun bize ayrıca yardım etmeye devam ediyor. “Mistik” ile karşılaştığımızda kahramanlarımızın canını fulleyebiliyor veya kaybettiğimiz bir kahramanı %50 canla geri getirebiliyoruz. Bütün bu yolları kat ettikten sonra labirent bitmiyor ve tekrardan farklı bi yola bizi sürüklemeye devam ediyor.

AFK Arena
BlueStacks 4 ile geniş bir bakış açısı.

BlueStacks ile AFK Arena Oyna

AFK Arena çeşitliliği, geniş kahraman ve harita havuzu ile göz doyurucu bir oyun oluyor. Akıcı ve grafiklerleriyle göz doyurucu bir oynanış keyfi için oynayabileceğiniz bu AFK Arena’yı bilgisayardan oynamak için tıklayın.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler