Airline Commander PC’de Nasıl Oynanır?

Airline Commander

Microsoft Flight Simulator oyunu ile birçoğumuz pilotluk tecrübesi edinmeye çalışmışızdır. Airline Commander ise bu deneyimi telefon veya tabletten yaşatıyor. Bu içeriğimizde ise hem Airline Commander PC oyna seçeneğine hem de incelemesine bakacağız. Gerçekçi grafikleri ve hareketleriyle dikkat çeken oyun, aynı zamanda destekli simülasyon motoru ile de oynayanlara kolaylık sağlıyor.

Airline Commander’ı Bilgisayarda Oynamak

Airline Commander
Airline Commander pc oyna

Son zamanlarda popülerliği gittikçe artan oyun hakkında en çok merak edilenlerden birisi ise bu uçuş deneyimini bilgisayardan da yaşayıp yaşayamayacağımız. Öncelikle hemen cevabımızı verelim; “Evet!” Eğer şarjınızın hızlı bitmesini istemiyorsanız ve bilgisayardan bu oyunu oynamak isterseniz, BlueStacks imdadımıza yetişiyor. Peki oyunu indirdikten sonra karşımıza neler çıkacak? İşte cevabı:

Ehliyetler, Sınavlar ve Yeni Uçaklar!

Airline Commander
Oyunun ana ekran menüsünde yer alan bölümler.

BlueStacks‘i indirdikten sonra hemen oyunu kurabiliyorsunuz. Basit ayarlarıyla da çabucak oynamaya başlayabilirsiniz. Ancak oyuna girer girmez jetler, büyük yolcu uçakları uçurmayı hayal ediyorsanız biraz beklemelisiniz. Çünkü oyunda ehliyet sistemi yer alıyor. Oyuna ilk girdiğimizde karşımıza çıkan bu ana ekranda, birçok menüye ve işleme hızlıca geçiş yapabiliyoruz. Ayrıca sağ üst taraftan paranızı ve uçuş puanınızı da görebilirsiniz.

Airline Commander Ehliyet Sistemi!

Airline Commander
Ehliyet sınavına iyi hazırlanın!

Oyunun belki de en güzel özelliklerinden biri kesinlikle ehliyet sistemi. Diğer uçuş oyunlarına girdiğinizde hemen istediğiniz her uçağı uçurabiliyorsunuz. Ancak bu oyunda adım adım çaylak bir pilottan, deneyimli bir pilota dönüşme hikayenizi izliyorsunuz. İniş, kalkış, taxi vb. tüm hareketler için tek tek sınava girmeniz gerekiyor. Sınavlarda başarılı olduğunuz takdirde ehliyeti hemen alıyorsunuz. Bu sınavlara girmek hem rütbelerimizi yükseltmek için hem de yeni uçak ve rotalar için çok önemli. Bu yüzden mümkün olduğunca bu sınavları kaçırmamak gerekiyor.

Airline Commander
Rütbeniz yükseldikçe iyi uçaklar kullanıyorsunuz.

Oyunda Kursiyer, Kıdemsiz Üçüncü Pilot, Üçüncü Pilot, İkinci Pilot, Kaptan Pilot, Kıdemli Kaptan Pilot, Kumandan, Kıdemli Kumandan, Havayolu Kumandanı rütbeleri yer alıyor. Her rütbe atladığınızda kullanabileceğiniz uçaklar daha da gelişiyor ve yeni rotalar açılıyor. Her pilotun rüyası olarak nitelendirilen en yüksek rütbede ise gerçek hayatta da sadece çok deneyimli pilotların uçurabildiği Boeing 747 ve Airbus A380 uçaklarını uçuruyoruz.

Rota Yoksa Üzülmeyin, Diğer Havayollarına Bakın!

Airline Commander
Diğer hava yollarında sözleşmeli olarak çalışabilirsiniz.

Oyunda sınırlı rotalarda uçabiliyorsunuz. Yeni rotalar açmak içinse ehliyetinizi ve uçaklarınızı geliştirmeniz gerekiyor. Ancak bazı durumlarda paranız bunun için yeterli olmayabilir. Karamsarlığa kapılmanıza hiç gerek yok! Oyunun bir diğer güzelliği ise rota açık değilken diğer hava yollarında tek seferlik uçuşlara katılabiliyorsunuz. Bu uçuşlardan para kazanarak para biriktirebilirsiniz. Ancak bu uçuşlar da süreli. Bu yüzden para biriktirmek zorunda olduğunuz durumlarda uçuşları iyi takip etmeniz gerekiyor. Kaçırdığınız uçuşlardan sonra 20 dakikadan fazla bekleyebilirsiniz.

İlk Olarak Kalkışı Öğreniyoruz!

Airline Commander
Oyunda ilk öğrendiğimiz şey kalkmak!

BlueStacks indirdik ve oyunu kurduk. Peki ilk olarak ne yapıyoruz? Oyuna girer girmez, oyun içi talimatlarla kalkış yapmayı öğreniyoruz. Asistan sayesinde kalkış hızınızı, uçuş yüksekliğini, iniş takımlarını kaldırma zamanı gibi birçok önemli anı takip edebilir ve kaçırmadan yapabilirsiniz. Klavyeden de yönetebildiğiniz tüm bu hareketleri hızlıca yaparak en yüksek puanı alabilirsiniz. Ayrıca oyunun ilerleyen aşamalarında taxi ve park gibi sürüşleri de siz yapacaksınız. Bu yüzden uçağa hakim olmanız çok önemli.

Ödülleri Toplamaya Devam!

Airline Commander
Paranız ile yeni ehliyetler ve uçaklar almalısınız.

Bu incelemede en iyi mobil uçuş simülasyonunun Airline Commander pc oyna ve inceleme detaylarına değindik. Son olarak da ödül sisteminden bahsedelim. Oyundaki ödül sisteminde para ve uçuş puanı kazanabiliyorsunuz. Bu uçuş puanlarınızı yeni rotalarda harcayabilirsiniz. Parayı ise ehliyet sınavları ve yeni uçaklar için harcıyoruz. Ödül kazanmanızdaki en önemli etkenler uçuş yolu, yolcu konforu ve iniş yumuşaklığı. Eğer siz de gerçekçi bir uçuş deneyimi yaşamak istiyorsanız BlueStacks ile Airline Commander oynayabilirsiniz.

Total
0
Shares
7 Yorum
  1. Meraba ben hakan , uçuş puanını nasıl kullanırım bende 700 uçuş puanı var ama kullanamıyorum

  2. Ucuslara girmen icin gereken puan. Sen yeni ucus yaptikca eksilir. Bu arada yakinda kismi yillardir kapali

  3. Oyunu telefonda oynuyorum PC ye buluestack a yükledim ama kontrol tuşlarını nasıl ayarlarım

  4. Oyunu telefonda oynuyorum PC ye buluestack a yükledim ama kontrol tuşlarını nasıl ayarlarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler