Alto’s Adventure – Rahatlatıcı Bir Yolculuk

Alto’s Adventure isimli çıktığı yılda bir sürü farklı ödülü bünyesinde toparlamış, grafikleri ve müzikleri ile fazlasıyla rahatlatıcı.
Altos Adventure
Alto’s Adventure

En son ne zaman rahatlatıcı bir oyun oynadınız? Bugün Mobidictum olarak oynarken hem zevk alacağınız hem de rahatlayacağınız bir oyundan bahsedeceğiz. Biliyorum, başlık biraz fazla iddialı oldu sanki ancak inanın oyunu indirdikten sonra siz de aynı şeyleri söyleyeceksiniz. Peki nedir Alto’s Adventure? Aslında daha önce görmediğimiz tarz bir oyun değil kendisi, Temple Run çıktıktan ve dünya çapında bir patlama yaptıktan sonra ortaya çıkan bir tür olan Endless Running (Sonsuza kadar koşmak) temasına sahip bir oyun.

Alto’s Adventure ile Sonsuzluğa Doğru Kaymak

İçinde bir hikaye barındırmasa da sanatsal açıdan üstüne fazlasıyla düşüldüğü belli olan oyunda bir Lama çobanı olarak kaçan lamalarımızın peşine düşüyoruz. Bu sırada arka planda çalan rahatlatıcı müzik, oyunun grafiklerinin göze fazlasıyla hitap etmesi eşliğinde kaymaya başlıyoruz.

Alto's Adventures
Sanırım manzara derken bu neyden bahsettiğimi anlatmaya yeter.

Oyunda gece gündüz döngüsünün olması ve başarabilirseniz gece gündüz kayabildiğiniz eğer olur da düşerseniz diğer başlangıcınızda zamanın biraz daha ileriye atıldığı oyun basit ancak kesinlikle etkili bir oyun. Oyunun içerisindeki altınları toplayarak belli başlı geliştirmeleri de açabilir böylelikle Alto’ya bu ilginç macerasında daha fazla destek olabilirsiniz!

Toparlayacak olursak

Google Play’de “Editörün Seçimi” kategorisine adını yazdıran lamaları topladığı kadar bir sürü ödülü de toplayan oyun size metroda, otobüste veya dersi beklerken ki boş vaktinizde güzel bir eğlence sunuyor. PAC-MAN ile sonsuzluğa koşmak yazımızdan farklı olarak burada arkamıza ara sıra birinin takıldığı onun dışında tamamen rahatlatıcı bir manzaraya kendimizi bıraktığımız, ara sıra yağan yağmura rağmen rahatça kayabildiğimiz bir oyun. Alto’s Adventure’ın aldığı bazı ödüller:

Alto's Adventures oyna
Gece yağmur yağarken kaymak fazlasıyla rahatlatıcı.
  • App Store: 2015’in En iyisi
  • Product Hunt: Yılın oyunu
  • iMore: Yılın iPhone oyunu
  • Pocket Gamer. Altın Ödül

Ayrıca IGN’den Los Angeles Times gibi bir sürü farklı medya kuruluşu tarafından da takdir gören bu oyunu siz de oynamak istiyorsanız App Store ve Google Play Store üzerinden indirebilir ve başlıkta da belirttiğim gibi huzura doğru kaymaya başlayabilirsiniz. Aşağıda fragmanını da bulacağınız oyunu kesinlikle kaçırmayın derim! Daha fazla oyundan haberdar olmak için bizi Twitter ve Facebook üzerinden takip etmeyi ve kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler