Alto’s Adventure İncelemesi

Alto's Adventure
Alto’s Adventure

Türkiye’nin en yenilikçi mobil oyun inceleme ve haber sitesi Mobidictum olarak bugün de Alto’s Adventure İncelemesi ile karşınızdayız! Diğer oyun incelemelerine de göz atmak isterseniz bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Alto’s Adventure

Sonsuz bir snowboard yolcuğuna çıkmaya ne dersiniz? Oyunu tam olarak bu şekilde tarif edebiliriz. Harika grafikleri göz alıcı mekanları, aynı zamanda oynarken huzur veriyor ve keşke bu yerlerde biz olsaydık, hissi uyandırıyor. Alto’s Adventure ilk olarak 2015 yılında piyasaya sürüldü. Bizim bahsettiğimiz oyun ise 1.7.2 güncellemesi ile birlikte gelen güncel versiyonu. İlk çıktığından daha güzel ve daha heyecanlı olduğunu söyleyebiliriz.

Alto's Adventure İncelemesi

Altos Adventure Gereksinimleri

Android 4.1 ve daha üstü sürümlerde oyunu rahatlıkla oynayabilirsiniz. 66 MB boyutlarında olan oyun bugüne kadar 10 milyondan fazla oyuncu tarafından yüklendi. 16 GB hafıza, 3 GB ram, 2,5 GHZ ve 8 çekirdek işlemciye sahip, 400 PPI çözünürlükte yani ortalama özelliklere sahip bir telefonla bu oyunu rahatlıkla oynayabilirsiniz.

Apple Store’dan bu oyunu, 4,99 dolara indirebilirsiniz. 133,7 MB boyutu olan oyunu IOS 9 ve üstü güncelleme ile oynayabilirsiniz. Ortalama özellikte olan bir Iphone telefonla oyunu rahatlıkla oynayabilirsiniz. Türkçe dahil olmak üzere oyunu 20 farklı dilde oynayabiliyorsunuz.

Altos Adventure Büyüleyici Hikayesi

Karlar altındaki küçük bir köyde hikayemizin kahramanı, hiç bitmeyecek bir yolculuğa başlar. altında ise snowboard kaykayı vardır. Çöllerden, devasa su kütlelerinden ve karlardan geçer. Dağlar, yabancı köyler ve ovaları aşar. Kısaca hikaye bu şekilde başlıyor. Ancak hikayenin bir sonu yok. Siz oynadıkça hikaye şekillenmeye devam ediyor.

Altos Adventure Workshop
Alto’s Adventure – Workshop

Oyunda Neler Var?

Usta snowbord sürücüsü Alto ve arkadaşları ile; fırtına, gökkuşağı, göktaşları ve sis efektleri eşliğinde büyüleyici mekanlardan geçiyorsunuz. Oyunu öğrenmesi ise oldukça kolay. İlk başladığınızda oyun sizi açıklama balonlarıyla yönlendiriyor. Mesela tepelerden sıçramak için ekranın ortasına dokunuyorsunuz. Havada döner takla atabilmek için ise tek yapmanız gereken bir kere ekrana dokunmak ve ekrana parmağınızı basılı tutmak.

Oyunda yer alan zorlu noktaları kolaylıkla geçebilmek için oyunda size gösterilen kombinasyonları yapmanız gerekiyor. Oyunda önünüzden geçen lama hayvanları var. Bu hayvanlara çarpıp geçtiğinizde 10 puan alıyorsunuz. Bayrak süslemelerinin üzerinden sorunsuz geçerseniz, 20*2 puan kazanıyorsunuz.  Her bölümün sonunda özet olarak ne yaptığınız ve kazandığınız toplam puan görünüyor.

Workshop menüye girerek; Magnet Timer (Mıknatıs Zamanlaması), Hove Timer (kaykay zamanlaması) ve Wingsuit (Özel kanatlar) gibi özellikleri yükseltebiliyorsunuz. Ayrıca online olarak arkadaşlarınızla da oynayabilirsiniz. Meydan okuma özelliği ile arkadaşlarınızı yenebilir ve daha çok hediye kazanabilirsiniz.

Alto's Adventure - Zen Mode
Alto’s Adventure – Zen Mode

Muhteşem Özellik: Zen Mode!

Oyunun en muhteşem özelliği, Zen Mode! Bu özellikte oyun otomatik olarak oynuyor ve arka plandaki rahatlatıcı müzik eşliğinde dilerseniz oyun bitene kadar izliyorsunuz. Bu arada müziğin rahatlatıcı etkisi ve kahramanımızın geçtiği mekanlarda huzur buluyorsunuz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler