Asphalt 9: Legends ile Yolların Tozunu Arttırmak

Asphalt 9: Legends popülerliğini korumaya devam ediyor.
asphalt 9 legends, inceleme, rehber, bilgisayardan oyna

Asphalt 9: Legends oynamayan kaldı mı? Eğer daha önce hiç oynamadıysanız ve oyun hakkında bilgiler edinmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bugün size son dönemin en popüler araba yarışı oyununu anlatacağız.

Asphalt 9: Legends Şaşırtmaya Devam Ediyor!

Araba yarışları her zaman popülerliğini koruyan ve ciddi bir kitleye hitap eden oyunlar oldu. Telefonların hızlı yükselişinden sonra bu tutku bilgisayardan telefonlara kadar bulaştı. Ancak Asphalt 9: Legends öyle bir oyun ki bilgisayardan oynamak için can atacaksınız. Grafikleri, müzikleri, oynanışı ve ses kalitesi ile orta seviye bir bilgisayar oyunu ile kıyaslanabilecek durumda.

Bu Gerçekten Bir Mobil Oyun mu?

Asphalt 9: Legends
Ana ekranından her şeye erişebilir nadir oyunlardan biri.

Oyun daha giriş ekranında oyuncuları büyülemeye başlıyor. Animasyonlu giriş ekranında birçok özelliğe ulaşabileceğiniz kısa yollar yer alıyor. Ayrıca ekranın sağ üst kısmından para Kredi ve Jeton durumunuzu görüntüleyebiliyorsunuz. Yeni araba açmak veya özellikleri geliştirmek isterken bazen oyun içi kredinizin yeterli olmadığı durumlar olabiliyor. İşte bu noktada oyuna para harcamak isterseniz tek yapmanız gereken kredi durumu göstergesinin üstüne tıklamak.

Görev Yaparak Daha Fazla Puan Toplayın!

Asphalt 9: Legends
Görevlerle Jeton toplayabilirsiniz.

Yeni araç satın alırken veya araç özelliklerini geliştirirken puanlar işinize çok fazla yarayacak. Puan toplamanın en iyi yolu ise görevleri yapmak. Profil kısmından ana görevlerinize ulaşabiliyorsunuz. 10 kere takla atma, 360 derece dönme gibi basit ve görsel olarak da etkileyici görevleri yaparak puan toplayabilirsiniz.

Asphalt 9: Legends
Günlük görevler daha fazla Jeton veriyor.

Oyunda ayrıca bir de günlük görevler yer alıyor. Bu günlük görevler, ana görevlere göre daha fazla puan veriyor. Bu yüzden içerisinde daha zor istekler yer alıyor. Ancak yine de birçoğu yapılabilecek ve kolayca puan kasmanıza yardımcı olabilecek görevler. Bu görevler arasında Araba Yükselt, Herhangi Bir Yarışa Katıl, Kulübün İçin İtibar Puanı Kazan gibi istekler yer alıyor. Bilgisayardan oynarken görevleri yapmak gerçekten çok kolay oluyor.

Asphalt 9: Legends İsim Değiştirme!

Asphalt 9: Legends
İsim değiştirme yalnızca ilk seferinde ücretsiz.

Yine kullanıcı profili ekranında ulaşabildiğiniz bu bölümde oyundaki ilk seçtiğiniz ismi değiştirebilirsiniz. İlk başta yanlış isim girenler veya isimlerini sonradan değiştirmek isteyen oyuncular kolayca bu işlemi yapabilirler. Ancak burada dikkat etmeniz gereken çok önemli bir detay var. İsim değiştirmek yalnızca ilk seferinde ücretsiz. Daha sonrasında isim değiştirmek isterseniz bunu ücretli bir şekilde yapabiliyorsuınuz. Bu yüzden oyuna başlamadan iyi ve sonradan pişman olmayacağınız bir isim seçmeniz çok önemli.

Müşteri Desteği Almayı Düşünür Müsünüz?

Asphalt 9: Legends
Oyunun kendisine ait müşteri destek hattı bulunuyor.

Birçok mobil oyunda yaşanan en büyük sıkıntı hiçbir şekilde müşteri desteğinin olmaması. Bu durum popüler yarış oyunu Asfalt 9: Legends’ta hiç de öyle değil. Ayarlar kısmına girdiğinizde karşınıza ilk olarak Gameloft ekranı çıkıyor. Bu ekrandan dilerseniz telefondaki hesabınızı BlueStacks ile oynuyorsanız uygulamaya bağlayabiliyorsunuz. Ya da oyunda yaşadığınız sıkıntıları müşteri destek ile çözebiliyorsunuz.

Yine aynı bölümde oyun ayarlarını da görebilirsiniz. Burada oyun dilini, ses ve görüntü ayarları gibi teknik detayları değiştirebilirsiniz. Oyunu BlueStacks ile yüksek kalitede oynamanızı tavsiye ederiz. Gerçekten kendinizi harika görselden ve oynanıştan alamayacaksınız. Ayrıca yine bu bölümden değişik kamera açıları ayarlayabilir ve zevkinize uygun seçimi yapabilirsiniz.

Hayalinizdeki Garajı Kurmaya Hazır Olun!

Asphalt 9: Legends
Seviyelerine göre birçok araç garajda görünüyor.

Garaja giriş yaptığınızda önce sizi oyunun size verdiği ilk araç karşılıyor. Oyunda araçlar D, C, B, A ve S diye seviyelere ayrılmış. Derece ilerledikçe arabaların hem kalitesi hem de özellikleri artıyor. En güçlü arabalar S kategorisinde yer alıyor. Son model ve efsane tasarımlara sahip yarış arabalarının yer aldığı bu kategoride, Trion, Lamborghini ve Ferrari gibi markaların son model araçları yer alıyor. Tabii araçlar efsane olunca açma bedeli de bir hayli yüksek oluyor. Ancak üzülmeyin yarış kazandıkça para kazanıyorsunuz.

Araçlarınızı Hemen Geliştirmeyin!

Asphalt 9: Legends
Araçları hemen geliştirmek gereksiz.

Araçlarınızı garajınızdan veya yarışlardan hemen önce geliştirebiliyorsunuz. Her aracın belli bir gücü oluyor. Ancak siz bunu kredi ile yükseltebiliyorsunuz. Üst hız, ivme, hakimiyet ve nitro alanlarında yapacağınız iyileştirmeler ile aracınızı daha güçlü bir hale getirebilir ve yarışları kazanma ihtimalini arttırabilirsiniz.

Yine aynı bölümden bu sefer araç rengi, gövde parçaları, jantlar ve lastikleri özelleştirebilirsiniz. Bir de bir sürpriz olarak aracın üstü kapalı veya açık olmasına da siz karar veriyorsunuz. Eğer üstü açık istiyorsanız tek yapmanız gereken temsili araç iconuna tıklamak oluyor.

Oyunun ilk aşamalarında bunu yapmanız gerçekten çok gereksiz oluyor. Her yarışın gerektirdiği araç gücü birbirinden farklı. Oyunun başlarında ise yarışın istediği araç gücü ile aracınızın gücü arasında 40-50 puan fark olsa bile yarışta nitroları doğru kullandığınız takdirde 1. olabilirsiniz. Zaten bilgisayardan oynuyorsanız kazanmamak için hiçbir neden yok.

Oyunu Bilgisayardan Oynamak!

Asphalt 9: Legends
Bilgisayardan oynarken PC oyunu deneyimi yaşatıyor.

Oyunu BlueStacks‘i bilgisayarınıza tamamen ücretsiz bir şekilde kurarak bilgisayardan oynayabilirsiniz. Şarj ve internet derdi olmadan dilediğiniz kadar oynayabilir ve oyunun muhteşem grafikleriyle iyi bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz.

Oyunda aracı kontrol etmek için size sunulan seçeneklere tıklamanız gerekiyor. Takla mı atacaksınız, farklı bir yoldan mı gitmek istiyorsunuz veya hız düşürüp nitroları mı toplamak istiyorsunuz hepsine birebir siz karar veriyorsunuz. Telefondan oynarken nispeten hızlı karar vermek ve net olarak yolları görmek biraz zor olabiliyor. Ancak bilgisayardan oynarken fare ile seçimler yapıldığından bu hiç de zor olmuyor. Bu yüzden biz de kesinlikle oyunu bilgisayardan oynayarak tam zevkine varmanızı tavsiye ediyoruz.

BlueStacks ile Asphalt 9: Legends’ı Bilgisayara İndir!

Asphalt 9: Legends
BlueStacks ile oyunu bilgisayardan oynamak çok kolay!

Oyunu bilgisayardan oynamak için öncelikle buradan BlueStacks’i indirerek kurmanız gerekiyor. Ardından uygulama içerisinde oyunu indirebilirsiniz. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra tek yapmanız gereken oyuna girip, oyun zevkine varmak. Çünkü uygulama oyunu sizin için otomatik olarak kuracak ve tüm gerekli ayarları yapacak.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts