Türklerin Ata Oyunu – Battle of Arrow

Four Thirtythree Inc. tarafından geliştirilen ve at üstünde düşmanlarımızı okla avladığımız battle of arrow isimli oyunun incelemesi.
Battle of Arrow
Battle of Arrow

Merhabalar! Mobidictum olarak mobil oyun incelemelerimize devam ediyoruz. Başlık biraz iddialı olmuş olabilir ancak merak etmeyin ortada sahte habercilik (clickbait) bir durum yok. Birazdan neden Battle of Arrow için böyle dediğimi anlayacaksınız.

Battle of Arrow Ata sporunu andırıyor!

Neden böyle iddialı bir başlık attığımı tam olarak burada açıklamam lazım sanırım. Hepimizin tarih ve Türk denince kafasında belli başlı şeyler canlanır. Bunlar kişiden kişiye göre fazlasıyla farklılık gösterebilir ancak çoğumuzun kafasında atın üstünde ok atan bir asker figürü var desem yanlış olmaz sanırım. Oyunumuz da tam olarak at üstünde okçuluk temasında olunca, ki bunu gayet güzel yansıtmışlar oyuna, böyle bir yakıştırma yapmayı uygun gördüm.

Battle of Arrow indir
Battle of Arrow

Battle of Arrow’un amacı nedir?

Oyun yukarıda da bahsettiğim gibi, at üstünde ok atma oyunu. Ancak tabii ki bu, at üstünde gidip boş boş hedefler vuruyoruz gibi bir durum değil. Oyunumuzun bir hikayesi var, hikayeye göre oyunun geçtiği evrende dünyada farklı uluslar egemenlik için uzunca bir süre hep birbiriyle savaşmış, ancak bir gün herkes bu durumdan yılmış ve ebedi dostluklar kurulmuş. Ancak çok geçmeden canavarlar bu huzuru bozmak için dünyaya gelince tekrar atımızın üstüne atlayıp okumuzu kuşanma vakti gelmiş. Oyunda bir macera modu bir de PvP diye adlandırılan gerçek oyuncuya karşı oynadığınız arena modu var. Oyunumuz fotoğrafta da gördüğünüz gibi birinci şahıs yani FPS kamera açısını kullanıyor. Telefonumuzu hareket ettirerek ortadaki nişangahı rakibimizin üstüne getiriyoruz ve ok atmaya başlıyoruz. Ancak bu sanıldığı kadar kolay değil zira oyunda bir sürü denge bozucu unsur var.

Mesela eğer atın kafasına nişan alırsak at sersemlediği için bir anda kameranız oynarken eğer rakip size elektrikli ok veya zehirli ok atarsa ekranınızda biraz sorun yaşamaya başlayabilirsiniz. Battle of Arrow aslında salt sürekli kafaya sıkıp en yüksek hasarı vereyimden ziyade bir noktadan sonra yüksek hasar yerine doğru zamanlarda doğru yere hasarın daha çok kazandırdığı bir oyun. Mesela oyunda zırhınız kırılırsa vücudunuzda zayıf noktalar belirmeye başlıyor, oraları vurmak kafadan vuracağınız hasardan daha fazla.

Battle of Arrow bize ne sunuyor?

Öncelikle görebildiğim kadarıyla oyunumuzda 3 farklı ok türü bulunuyor. Bunlar bildiğimiz normal ok, arbalet ve iki elimizde de tuttuğumuz iki küçük arbaletimsi ok (ne yazık ki adını bilmiyorum.). Hepsinin kendine has avantajları ve dezavantajları var. Mesela iki elimizde tuttuğumuzun iki mermisi var ve daha fazla yakınlaştırma yapabiliyor normal oka göre ancak normal oka nazaran daha yavaş mermi dolduruyor. Bunun gibi bir yerden kısıp bir yere veriyor oklar oyunda ancak bu küçük farklar çok fark ediyor oyunda. Bunun dışında oyun bize bol bol ödül sunuyor. Mesela günlük bedava kutular, arenada savaştıkça biriken yıldızlarla arena kutusu açma gibi. Bunların dışında üstümüze giydiğimiz her bir kıyafetin de kendine göre artıları var, mesela bazısı macera modunda daha çok işe yararken bazısı PvP modunda işimize yarıyor. Biraz şarj katili olsada yine de oyun kesinlikle eğlenceli. Farklı ülkelerden insanları yendikçe yendiğiniz ülkedeki insanlara karşı bir zafer serisine giriyorsunuz. Mesela güney koreli okuyucularımız varsa kusura bakmasınlar ancak onlara karşı 20 galibiyetlik bir serinin içerisindeyim..

Toparlayacak olursak eğer vakit geçirmek için çekişmesi bol, eğlenceli bir oyun arıyorsanız Battle of Arrow kesinlikle size göre.Oyunu şimdilik Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz. Eğer bu ve bunun gibi oyunlardan haberdar olmak istiyorsanız bizi Twitter ve Facebook üzerinden takip etmeyi ayrıca kanalımıza abone olmayı unutmayın! Eğer oyun içi terimlerle ilgili bilgi eksikliği hissediyorsanız oyuncu sözlüğümüz tam size göre!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler