Black Desert Mobile Bilgisayardan Nasıl Oynanır?

Black Desert Mobile’ı internet ve şarj derdi yaşamadan bilgisayardan oynayın.
Black Desert Mobile

MMORPG oyun türleri arasında son yıllarda en popüler olanlarından Black Desert, şimdi de mobil versiyonu Black Desert Mobile ile gündemde. Biz de oyunun bilgisayardan nasıl oynamanın yolunu yazdık.

Knight Online ile başlayan ve efsaneleş birçok MMORPG türünde oyun mevcut. Black Desert ise bu oyunlar arasında popülerliğini son dönemde iyice arttırmış ve grafikleri ile de dikkat çeken bir oyun. Bilgisayardaki başarısı üzerine firma da kendi mobil oyunlarını çıkardı. Black Desert Mobile, piyasaya çıkmasının hemen ardından sadece Android platformunda bile 100 binden fazla indirilen bir oyun olmayı başardı.

Black Desert Mobile Bilgisayardan Nasıl Oynanır

Black Desert Mobile

Her mobil oyun gibi Black Desert Mobile için de emülatör kullanmanız gerekiyor. Emülatörler arasında piyasadaki en başarılı uygulama olarak dikkat çeken, bizim de kullandığımız BlueStacks‘i bunun için kullanabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan uygulamanın kurulumu da bir hayli basit. BlueStacks kurulumu ve oyunları nasıl indirebileceğiniz konusuna birazdan geleceğiz. Öncelikle dilerseniz oyuna biraz bakalım.

Black Desert Mobile Oynanış

Black Desert Mobile

Oyunu indirdikten sonra hemen giriş yapabilirsiniz. Oyunun Android platformundan indirme boyutu 80 MB. Ancak oyunu ilk açtıktan sonra 2.67 GB’lık bir indirme daha yapmanız gerekiyor. Bu nedenle telefondan oyunu kurarken büyük sıkıntı yaşasanız da bilgisayarda internet derdiniz olmayacağı için rahat edeceksiniz.

İndirmeyi yapmadan önce sunucu seçimi yapıyoruz. PC versiyonunda Türkiye sunucusu olan Black Desert, mobil versiyonunda oyunculara üç sunucuda oynama imkanı sunuyor; Amerika, Avrupa ve Asya. Tabii ki biz buradan Avrupa’yı seçiyoruz. Nedeni ise diğer sunucuların uzak olmasından dolayı çok fazla lag ve ping sorunu yaşayabilecek olmanız.

Oyuna Başlamadan Önce Tuşlarınızı Ayarlayın

Black Desert Mobile

BlueStacks ile mobil oyun oynamanın en büyük avantajı da tuşları dilediğiniz gibi ayarlayabiliyor olmanız. Black Desert Mobile çok fazla tuş kombinasyonun olduğu, yetenekleri rahat kullanmak için mutlaka iyi hakim olmanız gereken bir oyun. Ancak BlueStacks sayesinde bunların hiçbiri sorun olmuyor. Yeteneklerinizi dilediğiniz gibi herhangi bir tuşa atayabiliyorsunuz. Ya da direkt gelen hazır ayarlarla da kullanabilirsiniz.

Black Desert Mobile Karakterler

Black Desert Mobile

Oyunda seçebileceğiniz 5 karakter bulunuyor. Ancak bu karakterlerin sayısı ilerleyen dönemde arttırılacak. Şimdilik Warrior, Ranger, Witch, Giant ve Valkyrie karakterlerini seçebiliyoruz. Warrior ve Valkyrie daha çok defansif karakterler. Ranger ve Giant ise hasara tamamen hasara yönelik karakterler. Witch işlevsel yeteneklerinin yanı sıra grind yapmak için oldukça ideal bir karakter. Ancak hatırlatalım oyunda her karakter birinden farklı olsa da oyun içinde eşyası daha iyi olan her zaman diğerine karşı kazanıyor. Ayrıca ücretsiz olarak sadece 3 karakter açılabiliyor. Daha fazla karakter açmak için gerçek para harcamak gerekiyor.

Karakterleri Zevkinize Göre Kişiselleştirin

Black Desert Mobile

Cep telefonlarınızdan fark etmeye bilirsiniz ama bilgisayardan oynarken oyunun grafiklerinin ne kadar iyi olduğunu göreceksiniz. Aynı zamanda karakterlerinin ne kadar detaylı olduğunu da. İşte Black Desert de bunu istediği için karakterleri neredeyse sınırsız şekilde özelleştirmeye izin veriyor. Kendi zevkinize göre maceraya başlayacağınız karakteri özelleştirebilirsiniz.

Son Olarak Karakterinize Bir İsim Verin

Black Desert Mobile

Oyunda önce aile ismi seçiliyor. Aile isminizi seçerken dikkat etmeniz gereken şey ise tüm karakterlerinizin bu aile ismini taşıyacağı. O yüzden özel bir aile ismi seçmeniz gerekiyor. Karakter ismi ile aile isminiz aynı olursa biraz garip olacaktır. Örneğin aile isminizi Akalın seçtiniz. Karakter isminizi de Akalın yaptınız. Ortaya çıkacak sonuç şuna benzeyecektir; Akalın Akalın. Ama aile ismi Akalın, karakter ismi Demet olursa, Demet Akalın olur. Yani bu kadar basit bir sistem aslında.

Black Desert Mobile

Aile adını seçme işlemi daha ilk aşamada yapılıyor. Karakter ismi ise karakter özelleştirmesi bittikten sonra yapılıyor. Karakter isminizi havalı ve size özel olarak seçmeyi unutmayın.

Karakter ismi de seçtikten sonra artık maceraya hazırsınız demektir. Tek yapmanız gereken, gelen ekrandan “Start” bölümüne tıklamak. Ardından kendinizi bir anda Black Desert evreninin Velia köyünde bulacaksınız.

BlueStacks Bilgisayara Nasıl Kurulur

BlueStacks’i bilgisayara kurmak için öncelikle buradan indirmeniz gerekiyor. Ardından inen dosyaya iki kere tıkladıktan sonra kurma işlemine başlayabilirsiniz. Uygulama tamamen kurulduktan sonra hemen açılacak. Açılan uygulama içerisinde Google Play Store’dan indirmek istediğiniz oyunun ismini yazıp sadece indir butonuna basmanız yeterli. Geri kalanını sizin için BlueStacks hallediyor. Oyun otomatik olarak kurulduktan sonra oynamaya başlayabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts