Bombastic Brothers İnceleme

Bombastic Brothers

Mobil oyun dünyasında birçok çeşit görmek mümkün. Her geçen gün boyutlu yapımlardan sinematik yapımlara kadar birçok oyun karşımıza çıkıyor. Peki klasiği günümüzde yaşamak nasıl olur? Atari salonlarında, akraba ziyaretlerinde, evde ve birçok yerde tüplü televizyonun karşısında Contra oynayan birçok insan tanıyoruz. Bugün inceleyeceğimiz oyun da temel yapısı itibarıyla Contra’yı andırıyor: Bombastic Brothers! Oyun tarzıyla geçmişe götüren ama günümüzün sempatik çizgilerini bünyesinde barındıran bir yapım, Bombastic Brothers. My.gol imzası taşıyan bu yapımda Dünya’yı bin bir türlü uzaylı felaketinden kurtarmamız bekleniyor. Tabii bu görevde yalnız değiliz. General ve Kate‘in yardımları, oyun içindeki karakterlerimizin kendilerine has güçleriyle elimizden geleni yapıyor ve Dünya’mızı savunuyoruz. Biz bu inceleme kapsamında Dünya’mızı PC üzerinden savunduk! 🙂

Bombastic Brothers

Bombastic Brothers’ta yapmamız gereken Dünya’mızı ve masum insanları uzaylıların elinden kurtarmak. Tabii kurtarma işini aşama aşama yapmamız ve bu süreçte birilerinden yardım almamız gerekiyor. Öncelikle oyunu öğrenebilmemiz ve oyunun dünyasına ayak uydurabilmemiz için ana karakterimiz Jeff ile birlikte bir maceraya çıkıyoruz. Jeff ile masum insanların gösterdiği hedefler doğrultusunda uzaylılar ile karşı karşıya geliyor ve onları ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Elimizde bir silah, ara ara gelen bomba ve roket, bunun yanı sıra da gökyüzünden bize gönderilen hediyelerle oyuna başlıyoruz. Bu hediyeler genelde silahımızı daha güçlü hale getiriyor. Tabii bu kadar silahtan ve karakterden bahsedince oyunun FPS olabileceğini düşünmek normal. Bombastic Brothers bir FPS oyunu değil, hatta oyun içinde nişan dahi otomatik alınıyor. Biz işin strateji, silah tercihi ve saldırılardan kaçma tarafından aktif katılım sağlıyoruz. Oyun her ne kadar FPS olmasa da daha geniş açıdan uzaylıları görmek daha iyi olabilir. BlueStacks 4 ile bilgisayarınızdan bu yapımı oynayabilirsiniz.

Bombastic Brothers
Bölümlerin sonunda ödüller kazanıyoruz. Bu ödüller ile oyun içindeki ekipmanlarımızı güçlendirebiliyoruz.

Her bölümde bize sunulan bir mermi miktarı ve roket, el bombası gibi seçenekler bulunuyor. Bunlar arasında oynama yaparak bölümü tamamlayabiliyoruz. Oyunun başlangıcı için biraz zor belki ama bize sunulan mermiler limitli. Ekranınızın sağ alt kısmından ne kadar mermimiz kaldığını görebiliyoruz. Ayrıca BlueStacks 4 üzerinden oynayarak ekipman kontrollerini çok daha kolay bir şekilde yapabiliyoruz. Bombastic Brothers’ı BlueStacks ile bilgisayardan oynayabilirsiniz.

Bombastic Brothers
Kate oyunu hem bize tanıtıyor hem de ilerlememize yardımcı oluyor.

Oyunda Kate adında da bir yardımcımız var. Kate’i ana menüde veya bölüm geçişlerinde görüyoruz. General ile konuşmalarından hareketle bize talimatlar veriyor veya yardımcı oluyor. Kate’in konuşmalarını telefonunuzun dil ayarlarını değiştirerek İngilizceye de çevirme imkanımız var. Hali hazırda gelen bilgiler Türkçe oluyor. Başlangıç bölümlerinde Kate’i fazlasıyla görüyoruz. İlk bölümde oyun bizden herhangi bir zorluk seviyesi seçmemizi beklemiyorken, ilk bölümün ardından “Normal” ve “Zor” olarak iki seçenek sunuluyor. Oyunu bilgisayarda oynamak daha iyi bir görsel kalite sunacağından zor seçeneğini PC üzerinden seçmek daha mantıklı olabilir. Tabii bu seçenek oyunun gidişatını da epey değiştiriyor. Her bölümden önce seçebileceğiniz bu zorluk durumunu seçerken, oyunun ilk aşamasını temel almayı sakın unutmayın.

Bombastic Brothers’ta Strateji

Oyuna başlar başlamaz oyunun tamamen silahlarla uzaylı öldürme gibi basit bir temelde ilerlediğini düşündüyseniz yanıldınız demektir. Bölüm sonlarında kazanılan EXP, XP ve oyun içi paralar ile birçok şey alınabiliyor. Öncelikle 2. seviyeye geldiğinizde Kate ve General sizi kutluyor ve “Üssü” yani geminizi oluşturmanıza olanak tanıyorlar. Bu bağlamda bir uzay gemisi alıyorsunuz ve aldığınız uzay gemisi üzerinden karakterlerinizi ve ekipmanlarınızı kontrol edebiliyorsunuz. Gemiden kahramanlar ve ekipmanlar yönetilebiliyor ve ek oyun modlarının kilitleri açılabiliyor. Kahramanlara yeni ekipmanlar alabilmek için cephanelik inşa etmek şart. Buraya kadar bireysel güç ile ilerleyen oyun, burada oyuncuya stratejik planlamalar yapma imkanı sunuyor.

Bombastic Brothers
Bombastic Brothers’ta gemiden kahramanlar ve ekipmanlar yönetilebiliyor ve ek oyun modlarının kilitleri açılabiliyor.

“Gemiyi aldım, artık ortalığı birbirine katabilirim” dememek gerek. Çünkü gemiyi aldıktan sonra işler biraz daha karışıyor. Çünkü oyun içindeki kasalar ile birlikte ekipmanlarınızı yönetebiliyorsunuz. Askeri Kasa, Prototip Kasa, Elit Kasa ve Sponsorlu Kasa bulunuyor. Sponsorlu Kasa’yı reklam izleyerek açabiliyoruz, onun dışındakiler için oyun içi başarı gerekiyor. 15. seviyeyle birlikte yeni karakterler açılmaya başlarken, açtığınız ekipmanları hangi karaktere vermeniz gerektiğini de anlamaya çalışıyorsunuz. Oyunda başlangıç silahının dışında ilk gelen silah Tomahawk. Başlangıç seviyeleri için fazlasıyla güçlü olan bu silahın 163 mermisi bulunuyor. Hemen aşağıdaki görselden de göreceğiz üzere silah açılır açılmaz hangi karakterde bu silahı kullanmak istediğinizi seçiyorsunuz. Rakipleri çok daha geniş bir şekilde görüp harita atmosferini daha iyi yaşamak için oyunu bilgisayardan oynamanız çok daha iyi olabilir. Bunun için BlueStacks 4’ü kullanabilirsiniz.

Bombastic Brothers
Seviye atladıkça ekipmanlarımız da çok daha güçlü bir hale geliyor ve daha güçlü uzaylılarla karşı karşıya geliyoruz.

Roket ve El Bombasına Dikkat!

Roket ve el bombası çoklu hedefleri indirmek için bir numaralı tercih olarak karşımıza çıkıyor. Yalnız burada da yine minik bir taktiksel davranmak gerek. Çünkü el bombalarının belirli bir mesafesi var ve bu mesafelerin dışında olmanız durumunda bombanız hiçbir yere zarar vermeden boşlukta patlıyor. Bunun için oyunun erken aşamalarında bombayı sık sık kullanarak elinizi alıştırabilirsiniz. Rokette ise böyle bir durum söz konusu değil. Bombastic Brothers’ı BlueStacks üzerinden oynarken Q’ya basmanız durumunda roket direkt rakibinizi hedef alıyor ve deviriyor. Bölüm sonlarında yer alan boss’ları keserken roketin değerini çok daha iyi anlıyoruz. Belirli aralıklarla sıfırlanan roketleri gelir gelmez kullanmak boss’u kesme şansımızı artırıyor. Ayrıca ne kadar seri saldırı yaparsanız o kadar iyi. Bazı boss’ların birden fazla canı olabileceğini sakın unutmayın.

Bombastic Brothers

Bombastic Brothers indir

Bombastic Brothers’ta oyunu okuyabilmek ve geniş görebilmek çok önemli. Seri olabilmek adına oyunu fare ve klavye yardımıyla oynamak da epey artı sağlayacaktır. Ayrıca olası şarj problemlerinin önüne geçmek için de oyunu bilgisayardan oynamanızı önerebiliriz. Bombastic Brothers’ı bilgisayardan oynamak için tıklayın.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler